Zorlu Holding ve ATÖLYE Labs’tan inovatif projeler üretmek için işbirliği

Geri

Zorlu Holding ve ATÖLYE Labs iş birliği ile düzenlenen etkinlikte bir araya gelecek farklı disiplinlerden katılımcılar, üç gün boyunca 21. yüzyıl yetkinliklerinigeliştirmeye yönelik teknolojiler üzerine inovatif projeler üretmek için güç birliği yapıyor.

Zorlu Holding ve ATÖLYE Labs, düzenlenen Ideathon ile eğitim ve teknoloji alanında yenilikçi çözümler arıyor

Varlığını ve gücünü; girişimci ruhu, yenilikçiliği ve sınırsız hayal gücüne dayandıran Zorlu Holding ile disiplinlerarası tasarım ve inovasyon stüdyosu ATÖLYE Labs, ‘Ideathon’ adı verilen, inovasyon odaklı yepyeni bir etkinliğe imza atıyor. ‘Ideathon’ ile katılımcılar, üç gün boyunca “Öğrencilerin 21. yüzyıl dünyası için gereken yetkinlikleri kazanmalarını teknoloji desteğiyle nasıl kolaylaştırabiliriz?” sorusuna cevap arayan yenilikçi ve yaratıcı projeler üretmek için çalışacak.

Yaptığı tüm işlerde ve ürettiği projelerde toplum için bir ortak değer üretme anlayışıyla hareket eden Zorlu Holding, sosyal sorunlara çözüm aranan yenilikçi etkinlik ve projelerde yer almaya devam ediyor. Bu anlayış doğrultusunda Zorlu Holding ve ATÖLYE Labs “sosyal girişimcilik” kavramına doğru bir bakış açısı geliştirmek ve uzun vadeli bir sosyal değer yaratmak için bir araya geliyor. 23 Eylül 2016 tarihinde ATÖLYE İstanbul’da düzenlenen Ideathon adı verilen sosyal inovasyon odaklı etkinlik, toplum için kritik öneme sahip olan sosyal bir soruna çözüm arıyor.

Üç güne yayılan etkinlikte katılımcılar, hep birlikte “Öğrencilerin 21.yüzyıl dünyası için gereken yetkinlikleri kazanmalarını teknoloji desteğiyle nasıl kolaylaştırabiliriz?” sorusuna sosyal bir çözüm üretecek, yenilikçi fikirler yaratmak için çaba gösterecekler. 23 Eylül 2016 tarihinde gerçekleştirilen Ideathon’un ilk aşamasında farklı üniversite ve bölümlerden öğrenciler, genç profesyoneller ve farklı kesimlerden sosyal girişimcilerden oluşan katılımcılar; aralarında Prof. Dr. Erhan Erkut, ERG (Eğitim Reformu Girişimi) Koordinatörü Batuhan Aydagül, CNN Türk Ekonomi Müdürü Emin Çapa, Robert Kolej Eğitim Teknolojisi Koordinatörü Burcu Aybat, Sınav Uzmanı A.Ş Kurucusu Can Gürses, LaLa Eğitim Teknolojileri Kurucu Ortağı Eray Erdoğan ve ATÖLYE İstanbul Kültür ve Medya Yöneticisi Aylin Durmaz’ın bulunduğu birbirinden değerli isimleri dinleyerek eğitim ve teknoloji konusundaki fikirlerini tazeledi.

Ideathon’un ikinci aşaması ise bir hafta sonra gerçekleştirilecek. Katılımcılar bu süre içinde konuyu içselleştirme, yeniden düşünme, fikir ve proje üretme fırsatı yakalayacaklar. 30 Eylül 2016 tarihinde yeniden bir araya gelen katılımcılar gruplar halinde çalışarak yenilikçi ve yaratıcı fikirler geliştirecekler. 1 Ekim 2016 tarihinde ise sıra üretilen fikirleri modellemeye gelecek. Üçüncü günün sonunda, kendi alanında uzman jüri üyeleri tarafından yapılan değerlendirme ile sorunun çözümüne en yakın proje belirlenerek, proje için finansman desteği sağlanacak.

Varlığını ve gücünü, girişimci ruhu, yenilikçiliği ve sınırsız hayal gücüne dayandıran Zorlu Holding’in geleceği şekillendirecek her fikrin, toplumsal bir fayda sağlaması gerektiği düşüncesi ile bir parçası olduğu Ideathon; dünyada her geçen gün daha da büyüyen ve gelişen sosyal inovasyon fikrinin ülkemizde de gelişmesi, bu tür fikirlere sürdürülebilir bir iş modeli ve finansman sağlaması için eğitim, kaynak, iş geliştirme ve mentorluk konularında destek olma düşüncesi ile hayata geçirilmiş bulunuyor.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir