Yapay zeka, moda fotoğrafçılığına atıldı

Geri

Akıllı robotlar yakın zamanda en iyi moda fotoğrafçıları arasına ismini yazdırabilir. Geliştirilen bir teknoloji sayesinde, fotoğraf çekimi sırasında oluşabilecek bütün teknik sorunları halleden akıllı fotoğrafçı yapay zekanın yeni meziyetlerinden sadece bir tanesi.

Hollandalı şirket StyleShoots, “akıllı stüdyo” adını verdiği bir çekim alanıyla ışık, açı ve pozlama gibi bütün teknik kabiliyetleri otomatik olarak hallediyor ve en iyi fotoğrafları çekmek için hünerlerini sergiliyor.

Her çözümü içinde bulunduran akıllı fotoğrafçı, markaların istediği şekilde fotoğraf çektirmesine de olanak sağlıyor. Genellikle kendi fotoğraf stüdyoları olan markalarla birlikte ekipmanların, çalışanların ve stüdyoların iki katına çıktığını söyleyen StyleShoots yetkilisi Anders Jorgensen, akıllı stüdyoyla birlikte bu sorunun da hallolduğunu söylüyor.

Stüdyoyu oluşturan makine motorlu bir kamera ve baş kısmından oluşuyor. Bununla birlikte ışığı ve kamerayı kontrol eden bilgisayar da bulunuyor.

StyleShoots Live yapay zekanın neler yapabildiğinin en son kanıtı olarak göze çarpıyor. Birçok fotoğrafçı bu yenilikle birlikte yerlerini alabilecek bir makineden korktuğunu belirtse de Jorgensen, bunun için endişelenilmemesi gerektiğini de belirtiyor.

Haberin Kaynağı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir