Vodafone Red Famous Cup heyecanı internette yaşandı

Geri

Medianova, önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da Vodafone Red Famous Cup’ı internet üzerinden canlı yayınlayarak yarışları geniş kitlelere ulaştırdı. Canlı yayınlarda kullanılan farklı teknolojiler, yarışların heyecanını ikiye katladı.

Yat yarışlarını internet üzerinden yayınlayarak sporun Türkiye’deki gelişimine katkı sağlamaya devam eden Medianova, canlı yayın serisini Vodafone Red Famous Cup 2016 ile sürdürdü. Medianova, bu yıl 11’ncisi gerçekleştirilen Vodafone Red Famous Cup’ın canlı yayınında farklı teknolojilerden yararlanarak, yarışların geniş kitleler tarafından ilgi ile izlenmesinde önemli bir rol oynadı.

Medianova, daha önceki yarışlarda olduğu gibi, Vodafone Red Famous Cup 2016’da da yarışa özel yayın merkezini bir gulet yatta oluşturdu. Buradan uydu teknolojisi ile internete aktarılan canlı yayında, kameralara takılan yakınlaştırıcı 100X tele lensler sayesinde izleyiciler adeta teknelerin içindeymiş gibi yarış heyecanının bir parçası oldular. Helikopter kamera olarak da adlandırılan drone kameralar ise yukarıdan ilettikleri görüntülerle sonsuz maviliklerin içinde yarışan teknelerle birlikte görsel şölen yaşattılar.

Bodrum Açıkdeniz Yelken Kulübü ve Bodrum Marina Yat Kulübü tarafından Vodafone Red sponsorluğunda düzenlenen yarışlarda 30 tekne mücadele etti. Spor ve denizcilik aşkı aşılamayı amaçlayan turnuvada yarışmacılar Bodrum – Çelebi Adası – Kara Ada – Bodrum rotasında mücadele verdiler. Vodafone Red Famous Cup 2016’da Özlem Kaymaz, Zeynep Mansur, Mehmet Coşkundeniz, Fulya Zenginer, Nuri Alço ve Yonca Evcimik gibi spor ve sanat dünyasından ünlü isimler de yer aldı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir