Uçan arabalar, hayal olmaktan çıktı

Geri

Back to the Future filmini izleyen herkes, 21 Ekim 2015’i bin bir umut ve heyecanla bekledi. Takvimler o tarihi gösterdiğinde henüz uçan arabalar yoktu. Takvimler 2 yıl sonra bugünü gösterdiğinde en azından uçan arabalar için birtakım atılımlar olduğunu görüyoruz.

Evet, henüz gökyüzünde uçan bir araba göremiyoruz ancak sipariş edebiliyoruz. Nasıl mı?  AeroMobil araçları, 3 dakikadan kısa bir süre içerisinde arabadan uçan bir araca dönüşebiliyor. Araç yolda 160 km’ye kadar çıkarken havada 360 km hızla uçabiliyor. Uçan arabalarda, havada kaza ve çarpışma ihtimaline karşı paraşüt de bulunuyor.

Siz, yine de çok heyecanlanmayın. Çünkü bu araçlara sahip olmak için 1,3 milyon dolar gibi bir ücreti gözden çıkarmak gerekiyor. Üstelik, gerekli parayı sağlayabilseniz bile ön siparişle sahip olabileceğiniz araçlara ancak 2020 yılında kavuşabileceksiniz.

Şüphesiz, telefonların ilk çıktığı zamanlarda çok pahalı olup yaygınlaştıkça ucuzlaması gibi uçan arabalar da elbet ucuzlar. Ancak bunun için hayli beklememiz gerekebilir.

Kaynak: Futurism

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir