Türkiye’nin İlk Messenger Botu Popeyes’tan geliyor

Geri

Hedef kitleniz neredeyse, siz de orada olmalısınız. Bu söze teoride karşı çıkacak kimse olmasa da, hızla değişen iletişim dünyasında bu gerçekliği pratiğe dökmek zor. Hele de her ay yeni bir platformun ortaya çıktığı, var olanların da kendilerini geliştirdiği bir ortamda.

12 Nisan tarihinde gerçekleşen F8 konferansında Facebook’un Bots for Messenger’ı tüm şirketlere açmasıyla birçok marka için yeni fırsatlar doğdu. Tüm dünyada 1 milyara yakın aktif kullanıcının bulunduğu Messenger uygulamasının içinde insanlara anında cevap verecek bir Bot yazabiliyor ve o Bot sayesinde müşterilerinizi dilediğiniz şekilde yönlendirebiliyorsunuz.

Dünyada bu fırsatı gören ajanslardan biri de Güzel Sanatlar oldu. Güzel Sanatlar, Türkiye’de yine bir ilki gerçekleştirerek, müşterisi Popeyes Türkiye’nin siparişe yönlendiren Messenger Bot’unu geliştirip hayata geçirdi.

Popeyes Türkiye’nin Facebook sayfasından mesajla ulaşılabilen bot sizi karşılıyor ve verebileceğiniz siparişler için şirketin sitesine yönlendiriyor. Aynen bir arkadaşınız gibi listenizde bekleyen ve selam vermenizle harekete geçen bu Sipariş Bot’u önümüzdeki günlerde daha da gelişecek. Güzel Sanatlar’ın her hafta yeni bir aşamasını açarak daha akıllı hale getireceği Popeyes Sipariş Bot’u, sizinle ürünleri hakkında eğlenceli sohbetlere girecek, emojilere cevap verecek, geçmiş siparişlerinize göre kampanya ve ürün önerilerinde bulunacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir