Türkiye Pazarına Hızlı Giren Letgo, ABD’de Wallapop ile Birleşti

Geri

İkinci el ürünlerde en hızlı büyüyen mobil pazar letgo, ABD’deki hizmetlerini yine mobil küçük ilanlar sektöründe bir başka lider olan Wallapop’la birleştirdi.

Anlaşma şartları uyarınca, Wallapop’un ABD’deki faaliyetleri letgo’ya dahil olacak.

Mobil devrim tüm dünyada sektörleri dönüştürmeye devam ediyor. Kullanıcıların kullanmadıkları veya elden çıkarmak istedikleri eşyaları kolaylıkla satmasını sağlayan Letgo, mobil öncelikli bir pazar yeri olarak Türkiye’deki faaliyetlerini 2016’nın ilk aylarında başlatmıştı. Hızla başarıyı yakalayan letgo, yine 2015 yılında kurulmasına rağmen mobil küçük ilanlar sektöründe ABD’de lider uygulamalardan biri haline gelen Wallapop ile birleşme kararı aldı. ABD’yi kapsayan anlaşma gereği; Wallapop’un ABD’deki faaliyetleri letgo’ya dahil olacak.

1463569459_Alec_OxenfordLetgo kurucu ortağı Alec Oxenford yaptığı açıklamada;“letgo geçen yıl faaliyetlerine başladı. Ancaktüketicilerin kendi çevrelerinde alım satım için daha iyi bir yöntem bulmaya yönelik artan taleplerine cevap vermeyi çok net bir şekilde başardı, Milyonlarca indirme ve bundan çok daha fazla sayıda, satış için sıralanan ürünler bunun ispatı. Bu sektöre erken giren Wallapop’un bilgili ve gelişmeleri kavrama yeteneğine sahip lider ekibiyle çalıştığımız için heyecanlıyız.Bu ortaklık letgo ve endüstrinin geneli için önemli bir kilometre taşı olacak” dedi.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir