Türk Telekom Markaları Birleşiyor – Şubat 2016

Geri

İsmail Bayazıt

Türk Telekom’da büyük birleşme

Sevgili Brand Age okuru, Ocak ayı sonunda gerçekleşen, Türkiye’nin en büyük markalarından Türk Telekom’un Avea ve TTNET’le birleşme kararı yankı uyandırdı. Bu birleşmeyle birlikte tek çatı altında toplanan markalar yeni logo kullanımına başladı. Bu güç birliği hem Türkiye hem de tüketici için bir kazanç olacak. Birleşmenin ayrıntılarını bu sayımızda bulabilirsiniz.

Dergimizde bu ay “Bankadaki Paranız Güvende mi?” başlıklı bir dosya hazırladık. Aralık ayında yaşadığımız siber saldırılar sonrası, online bankacılık müşterilerinin, bankalarının bu tarz saldırılara hazırlıklı olup olmadığı sorusunu Türkiye’nin en büyük bankalarına sorduk.

14 Şubat Sevgililer Günü’ne özel Xsight Araştırma ve Danışmanlık Şirketi, Brand Age için Türkiye geneli ‘Aşkın Marka Hali Araştırması’nı gerçekleştirdi. Araştırmada dünyada ve Türkiye’de markalaşan çiftler ve Aşk ile özdeşleşen markalar sorgulandı.

Markaların Gizli Simgeleri yazı dizimizde bu ay Starbucks ve Deniz Kızı – Medusa’yla simgelerin derin sularına daldık. “Ölmeden Önce Okunması Gereken 20 İletişim Kuramcısı” başlıklı yazı dizimizde, medya ve sistem eleştirisiyle dikkat çeken Teon A. van Dijk’ın görüşlerini ilgiyle okuyacağınızı düşünüyoruz.

Her ay bir PR projesi ile bir reklam kampanyasını incelemeye devam ediyoruz. Bu ay Anadolu Sigorta’nın başarılı PR kampanyası ‘Bir Usta Bin Usta’ projesini ve Lassa’nın kalpleri fetheden ‘Sen bizim Ardamızsın’ reklam kampanyasını inceliyoruz.

Geçtiğimiz ay çok değerli etkinlikler organize edildi. Bunlardan biri de ODD’nin her yıl düzenlediği Gladyatör Ödülleri. Otomotiv sektöründe, İletişim ayağında büyük ödülleri kucaklayan yılın kazanan markaları çalışmalarını siz okuyucularımıza anlattılar.

Hamdi Ulukaya’nın yarattığı Chobani markası ile ABD’de kazandığı büyük başarıyı ve İngiltere macerasını örnek girişimci hikayesi olarak inceledik.

Tüm dünya Amerika’daki başkanlık seçimlerine kilitlenmişken Dr. Emre Erdoğan’ın Donald Trump analizi dikkat çekici ve mutlaka okunması gereken bir yazı. Dergimizde her zamanki gibi pek çok zihin açan yazı sizleri bekliyor.

Size bir de müjdemiz var. Brand Age artık online, Turkcell Dergilik’te.

Keyifli okumalar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir