“Tüketici Trend Araştırması” Sonuçlandı

Geri

Bosch, Siemens, Profilo ve Gaggenau markalarıyla  BSH EV Aletleri tarafından İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Antalya, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Erzurum, Gaziantep, Konya, Kayseri, Manisa, Samsun ve Trabzon’da 1384 kişi ile yüz yüze görüşmeler sonucunda gerçekleştirilen tüketici trend araştırması sonuçlandı. İnterpromedya tarafından yapılan araştırma, Türkiye’de beyaz eşya kullanıcılarının profilinin ve alışkanlıklarının yanı sıra beyaz eşya satın almada önem verilen kriterler ve gelecekte beyaz eşyaların sahip olması istenen özellikler gibi birçok önemli bilgi ortaya koydu.

Araştırma sonuçlarına göre beyaz eşya satın alma kararında en fazla etkili olan kriter yüzde 66 oranla ‘kalite’ olurken, ikinci en önemli kriter yüzde 47’lik oranla ‘ürünün yenilikçi olması’ olarak gösteriliyor. Satın almaya önemli ölçüde etki eden bir diğer faktör ise yüzde 28,7’lik oranla enerji verimliliği olarak öne çıkıyor. Sıralama, fiyat (%27,5), servis kalitesi (%18,2), tasarım (%17,6) ve marka bilinirliği (%9,5) şeklinde devam ediyor.

BSH Ev Aletleri Tüketici Trend Araştırması kapsamında tüketicilere 10 yıl sonra ev eşyalarından beklentileri de soruldu. Araştırmaya katılanlar akıllı teknolojiyle geliştirilecek geleceğin beyaz eşyalarının kusursuz, eğlenceli ve renkli olmasını bekliyor. 10 yıl sonrasının beyaz eşyalarının ses algılama becerisi olması, uzaktan kontrol edilebilmesi, boyutları daha küçük olması, daha hızlı olması ve daha fazla enerji tasarrufu sağlaması isteniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir