Toyota’nın i-TRIL konsept araçları geleceğin otomobili olabilir mi?

Geri

Çoğu otomobil markası spor arazi aracı olarak bilinen SUV modellere yatırım yaparken, Toyota farklı bir yol izliyor.

9-19 Mart tarihleri arasında, Cenevre Otomobil Fuarı’nda yeni konsept aracı i-TRIL’i görücüye çıkaran Japon araba üreticisi, yeni konsept araçlarında daha çevreci bir tutum sergilemiş. İlerleyen zamanlarda şehir içi trafiğini düzenlemek ve park sorununa alternatif üretmek için daha küçük ebatlarda tasarlanan yeni konsept araçlar, elektrikli olma özelliğiyle de dikkat çekiyor.

Toyota, i-TRIL’in bir versiyonunu üretmek için henüz bir plana sahip değil. Ancak konsept, ileride kentli insanları nasıl farklı taşıma seçenekleri beklediği konusunda fikir veriyor. İşte Cenevre Otomobil Fuarı’na damgasını vuran İ-TRIL konseptli kompakt elektrikli araçlar, Toyota’nın manevra kabiliyetini artıran Active Lean teknolojisine sahip olacak.

Kaynak: http://www.businessinsider.com/toyota-i-tril-electric-concept-last-mile-transit-plans-2017-3/#toyotas-i-tril-concept-is-a-compact-electric-car-that-seats-two-it-features-butterfly-doors-and-toyotas-active-lean-technology-which-is-designed-to-improve-maneuverability-1

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir