TEDxIstanbul “Hareketini Başlat” Teması ile 11 Haziran’da Volkswagen Arena’da

Geri

Türkiye’nin en büyük konferanslarından biri olan TEDxIstanbul, yeni teması “Ripple Effect//Hareketini Başlat” ile 11 Haziran’da TED Talks tutkunları ile bir araya gelmeye hazırlanıyor.

Geçtiğimiz 21 Kasım’da düzenlenen “Noktaları Birleştirmek//Connecting The Dots” temalı etkinliği ile 4 bin üzerinde izleyiciyi ağırlayan TEDxIstanbul, bu yıl yine iş dünyasından, gazetecilerden, yazarlardan ve fikir önderlerinden oluşan konuşmacılar ile TED tutkunlarının karşısında olacak.

Volkswagen Ana Sponsorluğunda 11 Haziran’da gerçekleşecek olan TEDxIstanbul bu sene 8. yılını kutluyor. sahibinden.com’un Resmi Sponsor olduğu TEDxIstanbul “Hareketini Başlat” etkinliğinde yine 4 binin üzerinde katılımcı bekleniyor. Katılımcıları ise molalarda etkinliğin Resmi Yiyecek ve İçecek Sponsoru Pepsico ürünleri ve özel tadımlar bekliyor.

TEDxIstanbul’da şimdiye kadar Gazeteci Emin Çapa, Yeni Nesil Öğretmen Ahmet Naç, müzisyen Nil Karaibrahimgil, Kişisel Gelişim Gurusu Metin Hara, MSA Kurucusu Mehmet Aksel, Nöroşirürji Uzmanı Prof. Dr. Talat Kırış ve Kriminalist Sevil Atasoy gibi isimler konuşma yaptı ve bu konuşmaların videoları online olarak milyonluk izlenme rakamlarına ulaştı. TEDxIstanbul bu sene de hem ünlü hem de tanınmayan ancak hikayeleriyle iz bırakan iddialı konuşmacıları ağırlayacak. 2 ayrı oturumda farklı alanlardan konuşmacıların çıkacağı etkinliğe katılan 4.500 kişi ise bu atmosferi yerinde yaşayıp, milyonlarca izlenen konuşmaları canlı olarak izleme şansı yakalayacak. Ayrıca kahve aralarında katılımcılarla network kurma ve konuşmacılarla birebir sohbet etme imkanı da bulacaklar.

Geçen etkinliğin en beğenilen konuşmalarından birine imza atan yeni nesil öğretmenAhmet Naç, bu sene etkinliğin açılış konuşmasını yapacak. CERN’den Bilim adamıGökhan Ünel teknolojiyle ilgili kimsenin bilmediği gelişmelerden bahsederken, New York Üniversitesi akademisyenlerinden araştırmacı Selçuk Şirin, verilerle, kıyaslamalarla, deneyimlemelerle ülkemizin çarpıcı bir fotoğrafını sunacak. Bazı kelimeler çok güzel şiarıyla Lûgat365 projesini hayata geçiren Onur Ertuğrul ise kelimelerin ve iletişimin önemine değinecek. Etkinliğin kapanış konuşmasını ise sinemanın sultanı Türkan Şoraygerçekleştirecek. TEDxIstanbul sahnesinde kişisel sinema serüvenine damga vuran Türkan Şoray’ı Sultan yapan hikayesini anlatacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir