TEB, İnovasyon Haftasına gerçek “Terminatörü” getiriyor

Geri

İnovasyonu her alanda destekleyen TEB, biyomekatronik alanında devrim yaratan ve kaybettiği bacakları yerine kendi biyonik bacaklarını yapan MIT Biyomekatronik Grubu Yöneticisi Doç. Dr. Hugh Herr’i Türkiye İnovasyon Haftası kapsamında Türkiye’ye getiriyor.

Aynı zamanda, İnovasyon Haftası kapsamında, “RE PLAY” adı verilen özel bir alanda da sporda inovasyona dikkat çekecek olan TEB, katılımcılara geleceğin antrenman teknoloji ve yöntemlerini oyunlaştırarak deneyimletecek.

Tüm Türkiye’de 1 hafta boyunca inovasyon kavramının konuşulmasını sağlayan Türkiye İnovasyon Haftası etkinliklerinin ilk yılından itibaren destekçisi Türk Ekonomi Bankası (TEB), 8-10 Aralık tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek Türkiye İnovasyon Haftası 2016 etkinliklerinde de katkılarıyla farkındalık yaratacak. MIT Üniversitesi kapsamında Media Lab. Biyomekatronik Grubu Yöneticisi olan ve kendisi de iki uzvunu kaybetmiş Doç. Dr. Hugh Herr, TEB’in katkılarıyla Türkiye’ye gelecek.

Doğal uzuvların fonksiyonlarını gerçekleştiren biyonik uzuvların üretiminde çalışan, hatta geçirdiği kaza sonrası kaybettiği bacakları yerine kendi biyonik bacaklarını kendisi yapan Herr, adeta gerçek Terminatör olarak tanınıyor. Gerçekleştirdiği devrim niteliğindeki çalışmaları nedeniyle, 2011 yılında Time Dergisi tarafından, “Biyonik Çağın Lideri” olarak tanımlanan Herr, gelişmiş hareketlilik sağlayarak fiziksel engellilere umut veren biyonik uzuv teknolojilerinde çığır açan gelişmeleri sağlayan ekibin lideri olarak; gerçekleştirdiği birçok inovasyonun ardında yatan bilim ve teknolojiyi de kayıtlara geçirmiş bir akademisyen. Hugh Herr, İnovasyon Haftası etkinliklerinin ilk gününde katılımcılara kendi serüveni ve bilimsel çalışmalarını anlatarak, biyonik uzuvların yarının dünyasındaki yeri hakkında öngörülerini paylaşacak.

Uzay çağının antrenman teknikleri REPLAY alanında

TEB, Türkiye İnovasyon Haftası kapsamında bu yıl sporun geleceğini de ziyaretçilerle buluşturmaya hazırlanıyor. 8-9-10 Aralık tarihlerinde, İstanbul Kongre Merkezi – Beyazıt Salonu’nda kurulu olacak RE-PLAY alanı ile ziyaretçilere geleceğin spor ve antrenman teknolojileri oyunlaştırılmış projelerle anlatılacak. Katılımcılar, RE-PLAY’de yer alan tüm projelerde, detaylı veri analizi sağlayan yazılımlar ve sensör teknolojileri kullanılarak sporda inovasyonun nasıl yapıldığını görme şansı yakalayacak. Dijital Tenis, İnovatif Futbol Antrenmanı, T-T-T / İnteraktif Masa Tenisi, Bisiklet Antrenmanı Simülasyonu ve We Are Tennis sanal gerçeklik uygulaması gibi deneyim alanlarında sporun geleceğini keşfetme fırsatını yakalayacak olan ziyaretçiler, hem sporcuyu geliştirmeye yönelik teknolojik gelişimleri görebilecek hem de oyunlaştırılmış çalışmalarla deneyimleme şansı bulacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir