Shangri-La Bosphorus İstanbul’un yeni genel müdürü, Philippe Kronberg

Geri

Istanbul, 13 Haziran 2016 – Asya kültürünün zarif dokunuşlarıyla tasarlanan, üstün servis kalitesi ve konukseverlik anlayışıyla İstanbul’un ihtişamlı oteli Shangri-La Bosphorus, Istanbul’un yeni Genel Müdürü, Philippe Kronberg, görevine Mayıs ayında başladı.

Kronberg, Shangri-La ailesine 2014 yılında katıldı. Shangri-La Hotel, Fuzhou otelinin Genel Müdürlüğü’nü Temmuz 2014 – Mayıs 2016 yılları arasında sürdürdü. Kariyerine yiyecek & içecek alanında başlayan Kronberg, eğitimini İsviçre’de “Les Rochas” Otel Yönetimi Bölümü’ nün ardından Sidney’de Avustralya İşletme Fakultesi’nde MBA programı ile tamamladı.

Profesyonel iş hayatına garson olarak başlayan Philippe Kronberg, Finans Direktörü, Operasyon Direktörü, İş Geliştime Direktörü gibi pek çok pozisyonda; Hilton Worlwide, Stamford ve The Ritz London zincirlerinde görev aldı. İlk Genel Müdürlük deneyimine 2010 yılında Conrad Haitang Bay & Double Tree by Hilton Haitang Bay’da başladı. Philippe Kronberg, Fransızca, İngilizce ve Almanca biliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir