Saxo Bank, Bilgi Teknoloji Başkanlığına Ashok Kalyanswamy’i getirdi

Geri

 

Yatırım ve trading uzmanı Saxo Bank, Ashok Kalyanswamy’nin Bilgi Teknolojileri Başkanı (CIO) ve Yönetim Kurulu üyesi olarak atandığını duyurdu. Atama, Ashley Latham’ın CIO görevinden emekliye ayrılma kararından sonra gerçekleşti.

Saxo Bank, Ashley Latham’ın emekliye ayrılmasıyla boşalana Bilgi Teknolojileri Başkanlığı (CIO) görevine Ashok Kalyanswamy’yi atadı. Lehman Brothers ve Nomura gibi şirketlerde çeşitli kıdemli teknoloji pozisyonlarında 20 yılı aşan deneyimi ile Saxo Bank’a katılan Kalyanswamy, son olarak merkezi Hong Kong dışında bulunan Macquarie Menkul Değerler Grubunda Bölüm Direktörü ve CIO olarak görev yapıyordu.

Kalyanswamy yeni görevinde, Saxo Bank’ın 500 civarında çalışanının bulunduğu IT ekibinin liderliğini yaparak, bankanın global IT organizasyonunun stratejik yönetimi ve operasyonlarından sorumlu olacak. Kalyanswamy görevine Ocak 2017’de başlayacak ve Kopenhag’da çalışacak.

Atama hakkında konuşan CEO ve kurucu ortak Kim Fournais şunları söyledi: “Önde gelen global finans kuruluşları için yenilikçi bilgi teknolojileri çözümleri geliştirmekte zengin bir deneyimle gelen Ashok’un aramıza katılmasından, heyecan ve mutluluk duyuyoruz ve Ashley Latham’dan devraldığı mükemmel altyapıyı daha da güçlendireceğine inanıyoruz. Finans sektörü için teknoloji hiçbir zaman şimdiki kadar önemli olmadı ve finans piyasalarındaki kolaylaştırıcı rolümüz için de kesinlikle temel unsur. Ashok’un bu alandaki engin deneyimi ve becerileri ile, IT organizasyonumuz ve bir bütün olarak şirketimiz için gerçek bir kazanç olduğuna ve müşterilerimizin global sermaye piyasalarına erişimini sağlayan hizmetlerimizi daha da güçlendireceğine eminim.”

Ashok Kalyanswamy ise şunları ekledi: “Finans kuruluşları müşterilerine daha etkin hizmet vermek için giderek artan biçimde bilgi teknolojilerinde yenilikçilik arayışı içinde olduğundan, sektör için büyük bir değişimin yaşandığı bir dönemde Saxo Bank’a katılmaktan çok mutluyum. Finans teknolojilerindeki uzun yenilikçilik geçmişiyle Saxo Bank, bu sektör trendlerinden fayda sağlamak için benzersiz ve eşsiz bir konuma sahip. Saxo Bank’ın dünyaca tanınmış teknolojisini daha da geliştirmeye yardımcı olmayı dört gözle bekliyorum.”

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir