Ronaldo’nun reklam değeri

Geri

Ronaldo’nun sosyal medya stratejisi sayesinde, Nike geçtiğimiz yıl 500 milyon dolarlık bir gelir elde etmişti. Nike’ın Ronaldo ile reklam anlaşması böylesine güzel sonuçlar verince Real Madrid’in dünyaca ünlü forveti , 2016 yılında spor giyim markası Nike ile ömür boyu sürecek bir anlaşmaya imza attı. Yıldız futbolcu, bunun karşılığında 1 milyar dolarlık bir kazanç elde etti.

Dört kez Ballon d’Or kazanan ünlü futbolcu, dünyanın yalnızca en ünlü golcüsü değil, aynı zamanda markalar için bulunmaz Hint kumaşı.

Ünlü yıldızın ulaşılamaz başarısı finansal kazancı da beraberinde getirdi. İngiltere’nin, İspanya’nın ve Avrupa liglerinin en gözde kulüplerinde top koşturan Ronaldo’nun 2016’da toplam kazancı 88 milyon dolar olarak ölçüldü.

Ronaldo son olarak Nike ile aralık ayında ciddi bir anlaşmaya imza attı. Ronaldo’ya 1 milyar dolar kazandıran anlaşmanın Nike’a getirisi daha yüksek olacağa benziyor. Çünkü Ronaldo’yu sosyal medya kanallarında 262 milyon kişi takip ediyor. Geçtiğimiz sene ünlü yıldızın sosyal medya hesaplarında yayınladığı Nike logolu 347 gönderi, yorumlar ve beğenmelerle toplamda 477 milyon etkileşim aldı. Bu reklam dünyası için çok önemli bir değer.

http://www.businessinsider.com/cristiano-ronaldo-social-media-2017-3

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir