Mustafa Çıkrıkçıoğlu ile ilgili TİM basın açıklaması

Geri

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkan Vekili Mustafa Çıkrıkçıoğlu’nun, birkaç saat süren polis sorgulamasının ardından herhangi bir takibata gerek olmadığı tespit edilerek serbest bırakılmasından ve adaletin tecelli etmesinden büyük memnuniyet duyuyoruz

İş dünyamıza, sosyal hayatımıza ve Türkiye’nin ihracatına olağanüstü katma değerler getirmiş olan Mustafa Çıkrıkçıoğlu’nun böyle bir duruma maruz kalmasını derin üzüntü ile karşılamıştık.

Başkanvekilimiz Mustafa Çıkrıkçıoğlu dün gece serbest bırakılmıştır ve görevlerinin başındadır.

Çıkrıkçıoğlu, Türkiye ihracatına büyük emekleri geçmiş bir sanayicidir. Bundan sonra da çalışmalarına aynı şevkle devam edecektir.

TİM Baskanı Mehmet Büyükekşi Çıkrıkçıoğlu için:

“Kendi işlerinin yanında , TİM yönetim kurulu, Sektörler Konseyi , Çelik Sektör Kurulu, Çelik İhracatçılar Birliğindeki görevlerini özveri ile yürüten Çıkrıkçıoğlu’nun aramıza dönmesinden büyük sevinç duyuyoruz. Mustafa Çıkrıkçıoğlu’nun şahsına, ailesine, iş dünyamıza ve bütün TİM camiasına geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz. Böyle bir süreçte adaleti hızla tecelli ettiren tüm yargı mensuplarına ve emniyet teşkilatı mensuplarına ayrı ayrı teşekkür ediyor şükranlarımızı sunuyoruz” dedi

Bir çok ticaret heyetine başkanlık ederek ihracatımızın firma ve yeni pazarlar boyutunda çeşitlenmesinde payı olan Mustafa Çıkrıkçıoğlu’na aramıza yeniden hoşgeldin diyoruz.

 

TİM Genel Sekreterliği

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir