Media Summit 2016’nın Gündemi Dijital Dönüşüm Oldu

Geri

Türkiye’nin ilk medya planlama ve satın alma etkinliği Media Summit 2016, 2-3 Haziran tarihlerinde Zorlu PSM’de gerçekleşti. Bu yıl 46 konuşmacının 20 farklı seansta bir araya geleceği Media Summit’in gündemi ‘’Dijital Dönüşüm’’ oldu.

‘’Dünya dijitalleşiyor’’, ‘’Bizler dijitalleşiyoruz’’, ‘’İşlerimiz dijitalleşiyor’’…

Dijitalleşme kavramı gittikçe daha fazla gündemde, daha fazla hayatımızın içinde…

Medya planlama ve satın alma ajansları, reklamverenler, medya kuruluşları ve akademisyenler, marka ve medya dünyasının kesişimindeki konuların kapsamlı biçimde ele alınacağı Media Summit 2016’nın da bu yıl gündemi ‘’Dijital Dönüşüm’’.

Neden Dijital Dönüşüm 

Her şey dijitalleşirken, medya sektörü dönüşümün ön saflarında yer alıyor. Dijitalleşen dünyada tüketici davranışları ile birlikte pazarlama ve iletişim çalışmaları da bakış açısını ve işleyişini yeniden düzenliyor. Ezberler bozuluyor.

IDC’nin “Bilişim Sektörü 2016 Öngörüleri” raporunda Dijital Dönüşümün 2016’da şirketlerin öncelikli ve ana faaliyetleri arasında yer alacağı ifade ediliyor. Dijital inovasyonun gelişim hızı sürekli artıyor ve etkisi genişliyor. IDC’ye göre dijitale gerekli yatırım yapılmadığı takdirde her sektördeki ilk 20 şirketin üçte biri ciro, karlılık ve pazar payı konusunda sıkıntılar yaşayacak.

Dijital dönüşüm sadece teknolojinin hayatımıza girmesini değil, tüketici davranışlarının ve iş yapış biçimimizin değişmesini de ifade ediyor.

Charles Darwin’in söylediği gibi, “türlerin en güçlü, en zeki olanı değil, değişime en çabuk uyum sağlayanı hayatta kalır”.

İşte bu amaçla yola çıkan ve son zamanların trend kavramı dijital dönüşümü bir başka deyişle “Dijital Darwinizmi” uzman konuşmacı ve katılımcılarla işleyecek olan Media Summit Fatih Türkmenoğlu’nun moderatörlüğü ile 20 farklı seansta gerçekleştirildi. 46 yerli ve yabancı konuşmacının, dijital dönüşümü anlamlandırmak amacıyla farklı bakış açılarını sunduğu Media Summit 2016, ev sahipleri Reklamcılık Vakfı Başkanı Melda Barkın ve Reklamverenler Derneği Başkanı Ahmet Pura’nın açılış konuşmaları ile 2 Haziran’da başladı. 3 Haziran’da son bulan zirve Zorlu PSM’de gerçekleştirildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir