Markaların Sponsorluğunda; Gelişen Sanat – Haziran 2016

Geri

İsmail Bayazıt

Sevgili Brand Age okuru,

Bir önceki sayımızda “Markaların Sponsorluğunda Gelişen Türk Sporu” başlıklı dosya konumuz oldukça ilgi gördü. Markaların yatırımlarının topluma nasıl bir katkı sağladığı incelenmeli ve toplumsal gelişime destek olan markalara ses verilmeli. Bu düşünceden hareketle bu ay dosya konusu olarak “Markaların Sponsorlu- ğunda Gelişen Sanat” başlığını seçtik. Bu bağlamda Türkiye’de sanatın gelişimini; İKSV başta olmak üzere sanata desteğini esirgemeyen Turkcell, Ülker, Yapı Kredi Bankası, Anadolu Efes, Akkök Holding, Akbank, Allianz Türkiye ve Odeabank ile konuştuk.

Markalaşma çalışmalarına son hızla yatırım yapan Türkiye’nin markalaşması- na markaların da katkısı sürüyor. Özellikle yurt dışına Türk kültürünü tanıtma ve sevdirmede büyük katkısı olan sektörlerden biri de döner. Bu ay “Dönerde Dönen Markalaşma” başlığında, Baydöner, KasapDöner ve Usta Dönerci markaları ile dö- nerde dönen rekabeti, yurt dışındaki yatırımlarını ve dönerin markalaşma serüvenini konuştuk.

Anneler Günü’nün coşkusuna karşın hala hareketlenemeyen Babalar Günü, ilk kez 19 Haziran 1910’da kutlanmaya başladı. Babalar Günü denince ilk akla gelen erkek giyim markaları ve bu markaların Babalar Günü’ne özel stratejileriG Malum Babalar Günü de yaklaşırken bu ay, erkek giyim markalarının iletişim stratejilerini masaya yatırdık.

Bu ay dikkat çekici ve çok keyifli haberler sizleri bekliyor. Bunlardan bazıları: Akıllara Zarar Marka Davaları, Ünlünü Ödünç Versene, Sokak Röportajları: Ramazan’ın Sultanı Markalar.

Türkiye’nin gururu Çaykur, Çayla alt markasıyla kahve zincirlerinin karşısına yeni nesil çay zincirleri ile çıkıyor. Çayla, dünyanın önemli merkezlerinde yabancılara ince belli bardakta Türk çayını yani Türk kültürünü ikram edecek. Türkiye’nin markalaşmasına katkı sağlayacak bu yatırımı, Çayla Genel Müdürü Yavuz Sütlüoğlu ile konuştuk.

İstanbul, marka şehir olarak yepyeni bir yatırıma imza attı; Nokta İstanbul Projesi. Dünyanın bütün marka şehirlerinin yer aldığı projede en çok rağbet gören 3.şehir olan İstanbul, Web’de .istanbul ve .ist uzantıları ile İstanbul markasını perçinleyecek. Kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektörün yanı sıra bireysel kullanıcıların da ilgisini çeken projenin ayrıntılarını İBB Medya A. Ş. Genel Müdürü Bekir Kaplan aktardı.

Bu ay çok değerli yazarlarımızın yazıları, ilham veren röportajlar, marka araştırmaları ve daha pek çok marka ve iletişim başlığında konu sizleri bekliyor.

Keyifli okumalar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir