Kuveyt Türk ‘Umuda Destek’ oluyor

Geri

Kuruluşundan bu yana insana ve topluma katkı sağlayan projeleri destekleyen Kuveyt Türk Katılım Bankası, Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nın (KAÇUV) “Umuda Destek” projesine destek vermek amacıyla başlattığı kampanyaya bu yıl da devam ediyor. Kuveyt Türk, kampanya kapsamında 23-30 Nisan 2017 tarihleri arasında tüm bireysel kredi kartları ile yapılan her işlemde, işlem adedi başına müşterileri adına KAÇUV’un 2. Aile Evi projesi için 1 TL bağış yapıyor.

Kuveyt Türk, KAÇUV tarafından yürütülen Umuda Destek projesi ile günümüzde etki alanı giderek artan, çağın en önemli hastalıklarından biri olan kansere karşı farkındalık oluşturmak ve kanser tedavisi gören çocuklara umut olmak amacıyla 2013 yılından bu yana destek veriyor. Her yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Haftası boyunca devam eden proje kapsamında Kuveyt Türk, 23-30 Nisan tarihleri arasında, tüm bireysel kredi kartları ile yapılan her işlemde, işlem adedi başına müşterileri adına KAÇUV’un 2. Aile Evi projesi için 1 TL bağış yapıyor.

Kuveyt Türk Stratejiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Aslan Demir, bu sene de sürdürdükleri kampanyayla ilgili olarak; “Kuveyt Türk olarak, kurumsal sosyal sorumluluk sahibi bir banka olmak misyonuyla hareket ediyor ve KAÇUV’’un “Aile Evi” projesine 5 yıldır verdiğimiz destek ile çocuklarımıza umut olmayı hedefliyoruz. Kanserli çocuk ve ailelerinin tedavi sırasında hiçbir ücret ödemeden konaklayabildikleri Aile Evi’nin birçok çocuk ve aileye umut olduğunu biliyor ve projeyi 2013’ten buyana takip ediyoruz. Bu sebeple; KAÇUV’un 2. Aile Evi’nin yapımındaki giderlerine katkıda bulunmak amacıyla, kampanyamıza bu sene de devam ediyoruz.” dedi.

İkinci Aile Evi de tamamlanıyor

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı’nın düzenlediği kampanyalar ve İstanbul Valiliğinin desteğiyle 2012 yılında hizmete sunduğu Aile Evi, çocuklarının tedavisi için şehir dışından İstanbul’a gelen ekonomik olarak dezavantajlı ailelere ücretsiz olarak konaklama, gıda, temizlik, sosyal alanlar, mutfak ve kısmi giyim ihtiyaçlarını karşılayarak, hizmet veren bir merkez. Sosyal ve psikolojik destek de verilen Aile Evi’nden bugüne kadar 300’ü aşkın aile faydalandı. Daha fazla çocuk ve aileye umut olmak amacıyla inşaatına devam eden 2. Aile Evi’nin 2018 yılında İstanbul’da Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne yakın bir alanda hizmete açılması planlanıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir