İtalyan Misafirperverliği ve İtalyan Kültürü EXPO 2016’da Tanıtıldı

Geri

EXPO 2016 Antalya’daki İtalyan Bahçesi’nde düzenlen “İtalyan Aperatif Günü” etkinliği Antalya’nın cemiyet ve iş dünyasını bir araya getirdi. İtalyan Ticaret ve Tanıtım Ajansı (ITA) İstanbul Direktörü ve İtalyan Bahçesi Komiseri Aniello Musella ev sahipliğinde gerçekleşen etkinlikte sunulan İtalyan lezzetleri ve müzikleri, davetlilere kendilerini İtalya’daymış gibi hissettirdi.

EXPO 2016 Antalya’da “İtalya Çiçek Açıyor” teması üzerine kurduğu İtalyan Bahçesi ile ülkenin, estetik anlayışını, doğal güzelliklerini ve zenginliklerini tanıtan İtalya, düzenlediği ‘Aperatif Günü’ etkinliği ile EXPO 2016 Antalya’da İtalyan rüzgârı estirdi.

Dünyaca ünlü İtalyan lezzetleri ve müziği

EXPO 2016 Antalya’nın resmi katılımcılarından İtalya, İtalyan Bahçesi’nde düzenlediği özel bir etkinlik ile İtalyan konuk severliğini ve kültürünü dünyaca ünlü İtalyan lezzetleri ve müziği eşliğinde tanıttı.

 

aniello-musellaCemiyet ve İş Dünyası Buluştu  

İtalyan Aperatif Günü İtalyan Ticaret ve Tanıtım Ajansı (ITA) İstanbul Direktörü ve İtalyan Bahçesi Komiseri Aniello Musella ev sahipliğinde gerçekleşti. Konuklar arasında başta EXPO 2016 Antalya Genel Komiseri ve Büyükelçi Erdoğan Kök olmak üzere, EXPO Yönetimi, ülke komiserleri de yer aldı. Ayrıca, Antalya cemiyet ve iş dünyasının önde gelen isimlerinden Nesrin Mater, Antalya Falez Rotary Kurucu Başkanı Aziz Ertaş da konuklar arasındaydı.

 

Davetliler Kendilerini İtalya’da Gibi Hissetti

İtalyan Bahçesi’ni ziyaret eden basın mensupları ve davetlilere İtalyan bahçelerinin ve İtalyan peyzajlarının en önemli özelliklerini canlandıran İtalyan Pavyonu tanıtıldı. Kokteyl sırasında ise, İtalya’nın en meşhur şarkıları DJ Hakan Çayır tarafından çalındı. Bahçe ziyaretinin ardından yapılan kokteyl ile geleneksel İtalyan ambiyansını yakalayan misafirler kendilerini adeta İtalya’daymış gibi hissettiler.

 

İtalyan Ticaret ve Tanıtım Ajansı (ITA) İstanbul Direktörü ve İtalyan Bahçesi Komiseri Aniello Musella, “EXPO 2016 Antalya’nın kapanmasına kısa bir süre kala çok önemli konuklarla İtalyan Bahçesi’nde bir arada olmak gerçekten çok anlamlı. Kurduğumuz İtalyan Bahçesi ile, İtalya’nın sadece bahçe konusundaki uzmanlığını değil, kültürünü ve lezzetlerini de, kısacası İtalya’nın zenginliklerini de tanıtma fırsatı bulduk. Bugünkü etkinliğimizde bu açıdan çok önemli, bizleri kırmayıp burada olan tüm konuklara teşekkür ediyorum.” dedi.

 

İtalyan Ticaret ve Tanıtım Ajansı (ITA) Hakkında:

ICE-Italyan Dış Ticaret ve Tanıtım Ajansı -ITA, bağlı olduğu Italyan Ekonomik Gelişme Bakanlığı’nın prensipleri dahilinde İtalyan firmalarının ürün ve faaliyetlerinin uluslararası platformda geliştirmeyi sağlamaktadır. ITA, İtalyan ve yabancı firmalara bilgi, destek ve öneri konusunda yardımcı olmaktadır. Roma Merkezi yanısıra ITA dünya genelinde, İtalya Büyükelçiliklerine ve Başkonsolosluklarına bağlı geniş bir ağda faaliyetlerini sürdürmekte, yerel kurumlar ve özel şirketler ile sıkı işbirliğinde bulunmaktadır. Sağladığı çeşitli hizmetlerle İtalyan ve yabancı firmalara yatırım, ticaret ve ortaklık faaliyetlerinde yardımcı olmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir