Influanza ve Localguddy’nin Avrupa yolculuğu başladı

Geri

Melek yatırım ağı BIC Angels küresel büyüme hedefi olan iki erken aşama girişimi Türkiye ve Almanya’da destekleme kararı aldı.  BIC101 programına yapılan başvuruların değerlendirilmesi sonucunda Influanza ve Localguddy bir ay boyunca çalışmalarını Avrupa’nın en gelişmiş girişimci ekosistemi olan Berlin’de gerçekleştirecek.

BIC Angels, vizyonu dünyaya açılmak olan olan iki erken aşama girişime yatırım yaparak, bu iki girişimi eş zamanlı olarak İstanbul ve Berlin’de hızlandırma programına dahil etti. Gelecek vaat eden  iki erken seviye girişim olarak kabul gören Influanza ve Localguddy’e çekirdek sermaye ve mentörlük desteği verilecek. 01 Eylül tarihi itibariyle Berlin’de Rainmaking Loft’ta çalışmaya başlayan genç girişimciler  burada Avrupa’nın önde gelen Startupnight yarışmasına http://www.startupnight.de/en.html hazırlanacaklar.

Berlin Rainmakingloft hızlandırma merkezinde çalışmalarına bir ay süresince devam edecek olan girişimciler etkinliklere katılma, mentör desteği alma haklarına da sahip olacaklar.

Avrupa’nın girişimcilik ekosistemindeki en önemli vitrinlerinden biri olan Startupnight’da sunum yapacak Influanza ve Localguddy başarılı olmaları halinde daha  büyük destekler ile yollarına devam edebilecekler. Dört binin üzerinde girişimcinin katılacağı  etkinlikte 200  girişim yatırımcılara sunum yapma fırsatı yakalayacak.

BIC Angels kurucusu Joachim Behrendt Influanza ve Localguddy’i çok büyük fırsatların beklediğini paylaşarak şimdiye kadar ilk kez Berlin’de bir hızlandırma programına Türkiye’den bu seviyede bir katılım olduğunu belirtti. Behrendt, Avrupa’nın vitrini olarak kabul edilen bir ortamda global ölçekte rekabete girecek girişimcilere Almanya’da da destek olacaklarını paylaştı. Behrendt sözlerine şöyle devam etti; “Girişimler Türkiye dışındaki pazarlarda büyümeye başlayarak global anlamda çok ciddi büyüklüklere ulaşabilirler.


Hedefimiz global bir oyuncu olmak

Influanza’nın kurucuları Sercan Lir ve Selçuk Kızıltuğ duygu ve düşüncelerini şu şekilde paylaştılar; ”Projeye başladığımızdan beri, farklı ülkelerdeki rakiplerimizin farkında olarak global bir vizyon ile planlamamızı yaptık. BIC programına kabul olup, Almanya’ya gitmek, planlarımızda ileriye doğru attığımız başarılı bir adım. ‘Start Alliance Berlin’ programına katılmaktan dolayı çok mutluyuz, oradaki pazarda da başarılı olacağımıza inanıyoruz. Bize inanıp destek veren BIC ekibine de çok teşekkür ederiz. Yedi aylık Türkiye deneyiminden sonra sınırları aşmaya karar verdik ve ilk adresimiz Berlin oldu. Amacımız, oradaki ekosistemi tanımak, geliştirmek ve lokal hizmet anlayışını bozmadan ülkeler arası köprüler geliştirmek olacak.”

Büyümeye yurtdışında da devam etmek istiyoruz

Localguddy kurucuları arasında yer alan Emre Semercioğlu düşüncelerini şu şekilde paylaştı. “1.5 ay kadar önce Stripe Atlas programı ile ABD’de localguddy team_1
şirketleşmemizi tamamladık ve 1 ay kadar önce de websitemizi canlıya aldık. Şuan belirli bölgelerde testlerimizi tamamladık ve o bölgelerden aldığımız know-how’ı kullanarak yakın zamanda reklam ve pazarlama çalışmalarımıza hız vereceğiz. BIC101 programına kabul almış olmamız bizim için çok değerli çünkü hedef pazarlarımızın başında Berlin var ve Berlin pazarını tanıyan Joachim Behrendt gibi bir kurucu ortağa sahip bir şirketten yatırım almak bize çok fazla değer katacaktır.

BIC sayesinde Almanya’da 1 ay eğitime katılacağız ve bu sürede amaçlarımızdan birisi  Almanya pazarında yayılmamızı sağlayacak doğru insanlarla iletişim kurmak olacak. Almanya’dan döndükten sonra da burada BIC ve Mentors Network Turkey’in deneyimli mentorlarıyla beraber çalışarak büyümemizi sürdürmeyi amaçlıyoruz.”

Influanza Kısa Bilgi
Influanza, küçük ve orta ölçekli işletmelerin pazarlama hedeflerine en uygun sosyal medya içerik üreticilerine (influencer) ulaşmalarını kolaylaştırıyor. İçerik ürecileri, bu işletmelerden ücretsiz olarak aldıkları ürün veya servisleri deneyimler ve karşılığında bu deneyimlerini kendi kitleleri ile paylaşarak birlikte çalıştıkları firmaların bilinirliklerini arttırabiliyor.

Localguddy Kısa Bilgi
localguddy.com seyahat edenler ile seyahat edenlere şehri gezdirerek ek gelir elde etmek isteyen yerel insanları bir araya getiren bir pazar yeri platform.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir