İki Bilkent’li ekip Amerika’da finale kaldı

Geri

 

Bu yıl Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümden iki öğrenci projesi, Endüstri Mühendisliği alanındaki en büyük ve prestijli profesyonel kuruluş olan The Institute for Operations Research and Management Science(INFORMS) 2016 Lisans Projeleri Yarışmasında finalist olmaya hak kazandı.

1477569216_proje_yar____mas___2

Her sene düzenlenen yarışma, hem uygulama hem de teorik olarak yöneylem alanında öne çıkan bireysel ve grup çalışmalarını kapsamakta. Bu yıl ki yarışmada Bilkent’in yanında aralarında; MIT, Michigan, ve Purdue Üniversitelerinin de yer aldığı toplam yedi finalist yer alıyor.

Bilkent Üniversitesi’nden Hale Erkan yarışmaya, “Colloborative Decision Making for Air Traffic Operations”(Hava Operasyonları Yönetiminde İşbirlikçi Karar Merkanizması) ile katılıyor.

Diğer finalistler ise; ETİ Gıda Sanayi AŞ. işbirliği ile yapılan “Sıcak Satış Sistemi Lojistik Optimizasyonu” projesi ile; Zeynep Yaprak Beşik, Başak Erman, Deniz Berfin Karakoç, Yekta Jehat Mızraklı, Umut Müdüroğlu ve Egehan Yanık’dan meydana gelen grup.

Yarışma; 13-16 Kasım’da Nashville/ABD’de düznelenecek olan 2016 INFORMS Konferansında gerçekleşecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir