Gratis 400’üncü mağazasını Ataşehir Palladium Avm’de açtı

Geri

 

Türkiye’de kişisel bakım sektöründe 68 ilde 399 mağazası ile lider konumda bulunan Gratis, 400’üncü Mağazasını Ataşehir Palladium Alışveriş Merkezi’nde açtı.

Türkiye’nin kişisel bakım marketi Gratis, 400’üncü mağazasını Ataşehir Palladium AVM’de hizmete açtı. Mağaza sayısı, Türkiye’ye getirdiği ithal markalar ve sıra dışı kampanyalarının tüketicilerine yaşattığı benzersiz alışveriş deneyimi ile Gratis’in sektöre renk kattığının altını çizen Gratis CEO’su Bahadır Özbek, tamamen yerli ve milli bir marka olmaktan gurur duyduklarını söyledi.

Gratis demek “eğlenceli alışveriş” demek

Özbek “yaptırdıkları araştırmalarda “Güzel Bak Kendine” sloganı ile renkli kozmetikten cilt bakımına, saç bakımından kişisel bakıma kadar birbirinden farklı marka ve ürün seçeneği sunan Gratis markasının tüketici algısının “eğlenceli alışveriş deneyimi” olduğunu gördük” dedi.

1 yılda 101 yeni mağaza

Gratis CEO’su Özbek, Gratis’in 68 ildeki, 162 AVM ve 238 cadde mağazasında, tamamı kadınlardan oluşan 2 bin 500’ün üzerinde çalışanlarının olduğunu, geçen yıl açtıkları 105 mağazadan sonra son bir yılda 101 yeni mağaza daha açarak, büyümede çok önemli bir ivmenin yakalandığını söyledi.

Tüketicimizi tanıyoruz

Gratis kart sahibi olanların 4 milyonu aştığını, teknolojiye yaptıkları yatırımla, tüketicinin beklenti ve ihtiyaçlarını anlayarak, onların alışveriş alışkanlıklarına göre kampanyalar ürettiklerini ifade eden Özbek, yaptığımız perakende veri analizleri ile geleceğe yatırım yapıyoruz dedi.

Benzer analizlerle, hafta içinde cadde ve AVM mağaza satış oranlarının çok yakın olduğunu, hafta sonları cadde mağazalarının biraz daha yoğun kullanıldığını, gün içerisindeki tüketici davranışlarına bakıldığında ise sabahları cadde mağazalarından, akşamları AVM mağazalarından alışveriş yapanların oranında artış olduğunu vurguladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir