Emirates, United Airlines’ı diline doladı

Geri

Havacılık endüstrisinin rekabeti başka bir boyuta taşındı.

Emirates, geçtiğimiz salı günü yeni bir reklam filmi yayınladı. Reklamda, ABD menşeli United Airlines’ın bir yolcuyu yaka paça uçaktan dışarı atmasıyla dalga geçildi.

Reklam, United Airlines CEO’su Oscar Munoz’un daha önce körfez ülkelerinin hava yolu şirketlerine dair yaptığı olumsuz yorumu hatırlatarak başlıyor. Munoz, 2 Mart 2017 tarihinde ‘’Körfez hava yolu şirketleri, gerçek hava yolu şirketleri değildir,’’ minvalinde, Emirates gibi rakiplerini küçümseyen bir açıklama yapmıştı. Emirates, buna karşılık havacılık sektöründe aldığı en iyi ödülleri hatırlatarak ‘’Biz yalnızca bir hava yolu değiliz, aynı zamanda en iyi hava yoluyuz!’’ açıklamasında bulundu. Reklamın sonunda ise United Airlines’ın, Türkçesi ‘’Göklere arkadaşça uçun!’’ olan ‘’Fly the friendly skies,’’ sloganını kendisi kullanarak altına da ‘’Bunda ciddiyiz,’’ kapağını yerleştirdi.

Bu reklam United Airlines ve Emirates çekişmesinin ilk örneği değil. Daha önceleri United Airlines şirketi, Emirates, Etihad ve Qatar Airways gibi Orta doğu şirketlerini yolsuzlukla suçlamıştı. Emirates son reklamlarıyla bunun acısını çıkardı.

Kaynak: Business Insider

İşte o reklam:

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir