EGOS’UN YENİ KAMPANYASI “ŞEKİLCİLİK”BAŞLADI

Geri

Egos yeni kampanyasında “İçindeki şekilciyi sev ve onu Egos’la besle.” sloganı ile gençlere sesleniyor.

YouTube’da, Egos ile Şekilcilik kanalı üzerinden başlayan kampanya, Egos ürünleri kullanarak yapılan farklı saç şekillerini, internet fenomenleri ve vlogger’lar aracılığı ile gençlere anlatıyor.

Marka, hem platform adı hem de sloganda yer alan “Şekilcilik” kelimesi ile bir yandan ürün rasyoneli ve faydasına gönderme yaparken, bir yandan da gençlerin içindeki özgün olma ve kendi tarzını yaratma duygusuna atıfta bulunuyor. Egos Şekilcilik iletişimi ile hem gençlik pazarındaki diğer markalardan ayrışmayı hem de markanın gençlerle daha modern ve samimi bir çatı altında buluşmasını hedefliyor.

Sıradan bir kıyafet giyse bile saçı güzel şekillendirilmiş olan gençler kendini daha rahat, özgüvenli ve cool hissediyor

‘Gençlerin nasıl göründükleri, nasıl giyindikleri kendilerini iyi hissetmelerinde büyük rol oynuyor ve gençler saçlarını da bu görünümün en önemli parçası olarak tanımlıyorlar. “Sıradan bir kıyafet giyse bile saçı güzel şekillendirilmiş olan gençler kendini daha rahat, özgüvenli ve cool hissediyor.’’ iç görüsünden yola çıkan kampanya, dijital dünyanın dinamiklerine uygun bir konseptle gençlere ulaşmayı hedefliyor.

Egos bu kanal ve iletişim planı ile sadece ürünlerini anlatmakla kalmıyor. Eğlenceli ve ilgi çekici içerikleri, hedef kitleye erişimi en üst seviyeye çıkartmak üzere online dizilerden video ağlarına, online radyolardan sosyal medya kullanımlarına hem desktop hem de mobil üzerinden geniş bir medya planlaması ile desteklerken, gençlerin severek takip ettikleri Youtube vlogger’ları aracılığı ile hayata geçiriyor ve gençlerin beğenisine sunuyor.

“İçindeki şekilciyi sev ve onu Egos’la besle.” sloganını kullanan kampanyanın Youtube yayınları ile birlikte Google Brandlift Survey araştırmasından faydalanıldı. Gogole Brandlift Surveyt sonuçlarına göre reklam hatırlanma oranı %40,7 oldu. Egos; kampanyanın ilk ayağında daha önce karşılaşılmayan bir rekora imza atarak, satın alma eğiliminde %20.5’e ulaştı.

Egos, kanalına gelecek yeni içeriklerle gençlerle iletişimine devam edecek.

“İçindeki şekilciyi sev ve onu Egos’la besle.” sloganı ile başlayan kampanya, Egos ile Şekilcilik kanalına eklenecek yeni içeriklerle 2016 ve önümüzdeki dönemlerde gençlerle iletişimine devam edecek.

EGOS KÜNYE:

Reklamveren Eczacıbaşı – Egos

Reklamveren Temsilcileri Aslı Biçer, Gözde Korkmaz, Işıl Sağlam, İlker Öztürk, Meltem Aksoy

Yaratıcı Ajans YouthWorks

Ajans Başkanı Serhat Gürcü

Yaratıcı Ekip Yağız Patan, Rüya Ögü, Ceren İçdem, Konuralp Arslan, Tuğba Karaman

Müşteri İlişkileri Ekibi Seden Gürcü, Eray Olguner , İrem Pusal

Dijital Ekip Sera Aktüre, İzlem Türker, Dilara Mataracı,

Prodüksiyon Şirketi Profabrika

Post Prodüksiyon Profabrika & Gorilla Styles

Medya Ajansı Carat

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir