Doraemon sektörün ünlü ismi Neslihan Güven Çolak’ı ailesine dahil etti

Geri

2015’in son çeyreğinde adından sıkça söz ettiren ve geniş kitlelere çok kısa sürede ulaşan Doraemon ve Animation International -Türkiye ailesine sektörün en deneyimli isimlerinden Neslihan Güven Çolak dâhil oldu!

 

Uzakdoğu’da çok sevilen ve hatta bir fenomen haline gelen anime çizgi film serisi“Doraemon” , geçtiğimiz senenin sonlarında Türkiye’ye yatırımlarını arttırmasıyla beraber ülkemizde de geniş bir seyirci kitlesi olan ve en çok sevilen çizgi film serilerinden biri oldu. Haftanın her günü Disney Channel’da yayınlanan, saha çalışmaları, dijital platformlardaki tanıtım faaliyetleri, artarak devam eden lisanslı ürün lansmanlarıyla marka algısını gün geçtikçe büyüten Doraemon’un, lisans haklarını temsil eden Animation International Türkiye ofisine sektörün en deneyimli isimlerinden Neslihan Güven Çolak dahil oldu!

Neslihan Güven Çolak Kimdir?

Satış kariyerine Turizm & Otelcilik sektöründe başlayan Neslihan Güven Çolak, 5 yıl kadar sonra hedef grubu ağırlıklı olarak çocuklardan oluşan Lisans sektörüne Lisans A.Ş.’de bir baslangic yapmıştır. Oyuncak, kırtasiye, hediyelik grubu ve yayıncılık kategorilerinden sorumlu Kategori Müdürü olarak 4 yıl kadar Lisans A.Ş.’de çok başarılı bir dönem geçiren Neslihan Hanım, bir iş değişikliği kararıyla masanın diğer tarafındaki Lisansiye kanadına geçerek, sektörün en değerli firmalarından Hakan Çanta’da Lisans Müdürlüğü görevini üstlenmiştir.

Daha sonra ilk milli Türk çizgi filmi ünvanını kazanan Pepee’nin lisans programını oluşturmak üzere Lisans Müdürü olarak Düşyeri ailesine katılmaya karar vermiştir. Bu güne dek pek çok dünya devi olan global film stüdyolarına ait markaların lisans programlarıyla çalışan Neslihan Hanım, burada lisans departmanının kurulumunu yaparak tüm süreçlerin işler hale geçmesini sağlamıştır. Düşyeri’ne geçme kararını şu sözlerle ifade ediyor; “ İlk defa Pepee gibi çok geniş kitlelere ulaşmış lokal bir çizgi filmin lisans kurulumunu yapacak olmak beni çok heyecanlandırmıştı. Güçlü ekibimizle çok keyifle çalıştık, güzel işler çıkardığımıza inanıyorum.”

Sektörde geçirdiği yıllar içinde lisanslama süreçlerinin tamamında yer alan ve işin yönetim tarafında da tecrübe edinen Neslihan Hanım kızı Ece’nin doğumu ile birlikte iş hayatına kısa bir ara verme kararıyla Düşyeri’nden ayrılmıştır.

Mart 2014’te lisansa başladığı yer olan Lisans A.Ş’ye dönerek iş hayatına kaldığı yerden devam eden Neslihan Hanım 2 sene boyunca buradaki görevine devam etmiştir.

Mayıs 2016 itibariyle, 2 yıl önce Türkiye pazarına giriş yapan Animation International Türkiye ailesine katılma kararı aldı ve kendi deyimi ile “Doraemon’cu oldu!”

Ticari Pazarlama ve Satış Müdürlüğü rolünü üstlenen Neslihan Güven Çolak, duygu ve düşüncelerini şöyle aktarıyor; Doraemon’la ilk tanışmamız, Ece sayesinde oldu aslında, çizgi filmini keşfetti ve her gün izlemeye başladı. Çok eğlenceli ve güvenli içeriğiyle dikkatimi çeken bir karakter oldu Doraemon, sonrasında birlikte izler olduk! Derken Animation International’ın Türkiye’de de bir ofis kurduğu ve buradaki uzun dönemli yatırımlarıyla ilgili bilgi geldi ve ekiple tanıştık. Şimdiye kadar lansmanı yapılmış olan 13 ülkede çok başarılı olmuş bir marka olması, Türkiye’deki yolculuğumuzun da çok güzel bir şekilde gelişeceğine inancımı destekliyor. Verdiğim karardan çok memnunum, iyi ki de bu ekibin bir parçası olmuşum diyorum. Yeni bir projenin başlangıç dönemlerindeki ekipten olmayı her zaman heyecan verici buluyorum. Edindiğim tecrübeleri aktararak yeni bir projeye katkı sağlayabilmek ve farklı tecrübeler kazanma fikri çok güzel. Aynı zamanda Animation International gibi çok uluslu büyük bir lisans camiasının parçası olmak da mutluluk verici. Hedefimiz, Uzak Doğu’da olduğu gibi Türkiye ve MENA bölgesinde de pek çok nesil yetiştirmesini sağlayacak kalıcılıkta bir kurulum saglamak. Bunu gerçekleştirmek için çok çalışıyoruz.”

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir