Doğan Yayın Holding ile PR şirketi arasındaki ilişkiye dair çarpıcı iddia

Geri

Neredeyse tüm gazete köşe yazarları ve okur temsilcilerinin son günlerde çok fazla gündeme getirdiği “Hanut” tartışması alevlenerek büyüyor. Özellikle Kanal D, amiral gemi Hürriyet gibi dev kuruluşları bünyesinde barındıran Doğan Yayın Holding’te.

Hürriyet Okur Temsilcisi Faruk Bildirici’nin bilhassa kendi gazetesine yönelik hanut uyarısından sonra Medyaradar, Doğan Yayın Holding’te kimin eli kimin cebinde, hangi yönetici kimden çıkar sağlıyor araştırdı.

Medyaradar köşe yazarı Keskin Kalem’in dün gündeme getirdiği Hürriyet magazin müdürünün PR’cı eşinden sonra, ekonomi müdürü Sefer Levent’in eşinin de PR ajansı sahibi olduğu konusu gündeme bomba gibi düştü.

Okuyucularımızdan bize gelen istihbaratı değerlendiren editörlerimiz, Doğan Yayın Holding’te akçeli işlerin nasıl eşler üzerinden yürüdüğünü ortaya çıkardı…

ŞİMDİ DE CAPİTAL…

Magazin müdürü Selim Akçin, ekonomi müdürü Sefer Levent’ten sonra Doğan Yayın Holding’in dergisi Capital’de de benzer ayak izleri çıktı.

Uzun yıllardır Capital’de görev yapan M. Rauf Ateş, derginin Sorumlu Yayın Direktörü… Eşi Özlem Ateş de organizasyon şirketi sahibi. Aslında Özlem Ateş’in 2 tane şirketi var.

Birisi reklam diğeri organizasyon şirketi. İkisi de farklı iş kolunda ancak Bizz İletişim adında faaliyet gösteriyor. Ancak buradaki konu organizasyon şirketi ile ilgili…

Özlem Ateş bu organizasyon şirketi ile Capital dergisinin tüm organizasyon işlerini yapıyor. Ancak Ateş, organizasyonları yaparken Hürriyet Ekonomi Müdürü Sefer Levent’in eşi de PR tarafını yürütüyor.

Yani Doğan Yayın Holding’in iki müdürü ve eşleri ellerindeki diğer şirketlerini de gazete ve dergilerinde haber değeri olmasa bile çarşaf çarşaf sergiliyor.

Ve işte size taptaze bir örnek…

Bursa’da bugün başlayan Uludağ Ekonomi Zirvesi’ini organizasyonunu Capital dergisi yayın direktörü Rauf Ateş’in eşi Özlem Ateş’in sahibi olduğu organizasyon şirketi Bizz İletişim, PR kısmını da Hürriyet gazetesi ekonomi müdürü Sefer Levent’in eşi Belgin Bayır Levent’in sahibi olduğu Taktik İletişim yürütüyor…

Sabah gazetesi köşe yazarlarından Hıncal Uluç da son dönemde istekleri ısrarlara dönüşen PR sektörüne dair eleştirilerini köşesinde kaleme almıştı.

Haberin Kaynağı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir