Doğa Okulları 2016 yılını değerlendirip, gelecek planlarını açıkladı

Geri

Doğa Okulları Genel Müdürü Devrim Karaaslanlı gelecek dönem hedeflerini açıkladı;

“YÜKSEK EĞİTİM STANDARTLARIMIZI DAHA DA İLERİ TAŞIYACAĞIZ. OKUL  SAYISINI 5 YILDA 200’E ÇIKARMAYI HEDEFLİYORUZ”

2016 yılı eğitim sektörünün en büyük devralma işleminin yaşandığı Doğa Okulları’nın Genel Müdürlük görevini üstlenen eğitim sektörünün deneyimli ismi Devrim Karaaslanlı, The İstanbul Peg Luxury Class Hotel’de düzenlenen basın toplantısında kurum ve eğitim sektörü açısından 2016 yılını değerlendirdi.

Genel Müdür Yardımcıları Ali Rıza Lüle ve Erkut Bozkurt’un da katılımıyla gerçekleştirilen buluşmada gelecek hedeflerini de açıklayan Devrim Karaaslanlı, yüksek eğitim standartlarını daha da ileri taşıyacaklarını vurgulayarak, Okul  sayısını 5 yılda 200’e çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

“Her alanda büyüdüğümüz bir yıl oldu”

2016 yılının eğitim sektöründe çeşitli yeniliklerin yaşandığı bir yıl olduğunu dile getiren Devrim Karaaslanlı, “Bunlardan birisi de Doğa Okulları’nda yaşandı.  Bildiğiniz gibi, bu yıl eğitim sektöründe en büyük devralma işlemi Doğa Okulları’nda gerçekleşti.  2016 Doğa Okulları olarak hem öğrenci, hem okul sayısında büyüdüğümüz, eğitim kalitemizi daha da artırmak için çalışmalarımıza hız kesmeden devam ettiğimiz ve yeni projelerimizi uyguladığımız bir yıl oldu” diye konuştu.

Akademik başarılarıyla, TEOG, YGS/LYS’de aldıkları derecelerle Doğa öğrencilerinin bu yıl da şaşırtmadığını kaydeden Karaaslanlı, ayrıca bilimden sanata ve spora çeşitli alanlarda gerek ulusal gerek uluslararası ödüllerle kurumu gururlandırdıklarını kaydetti.

“Okul sayısını 5 yıl içinde 200’e çıkaracağız. Sırada üniversite var”

Devrim Karaaslanlı,  gelecek dönem hedeflerinden de bahsederek, şunları söyledi:

Doğa Okulları 106 okul, 70 bin öğrenci, 8 bin öğretmen ve 11 bin çalışanı ile global bir marka. Bugüne kadar olan başarılarımızı daha da ileriye taşımak temel hedefimiz. Bunun için planlarımızı çoktan hazırlamış bulunuyoruz. Devir işleminden sonra Doğa Okulları olarak hedef yükselttik. 5 yıl içinde okul sayısını 200’e çıkaracağız. Böylece 500 milyon dolar yatırımla Türkiye’de eğitim alanında bir ilki gerçekleştiriyoruz. Sırada ise üniversite var.

Yarınlarımıza yönelik yüksek standartlarda eğitim yapacak okullarımıza yenilerini eklemek bizleri gururlandıracaktır. Ülkemize çağa uygun ve modern okullar kazandıracağız.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir