Chobani’nin kurucusu Hamdi Ulukaya’dan Türkiyeli girişimcilere destek

Geri

Webrazzi’nin haberine göre, ABD’nin popüler paket yoğurt markası Chobani‘nin kurucusu Hamdi Ulukaya, 2014 yılında açılan Chobani Food Incubator (Chobani Kuluçka Merkezi) ile Türkiye’deki girişimcilere özel bir program başlattı. Hamdi Ulukaya Girişimi adıyla açılan Chobani’nin yeni programı tamamen Türkiye’ye özel ve karşılıksız bir destek programı niteliğinde.

ABD’de son 10 yılın en hızlı büyüyen ve en yenilikçi şirketlerinden biri olan Chobani, İngilizce öğrenmek için Amerika’ya giden Hamdi Ulukaya‘nın imza attığı bir girişimcilik başarısı. Yoğurt gibi çok basit bir gıdayı zenginleştiren ve markalaştıran Ulukaya, yeni programıyla Türkiye’den yeni başarı hikayeleri çıkmasını hedefliyor ve iki farklı kategori altında 6 girişimi ve 24 girişimci adayını karşılıksız bir şekilde destekleyeceğini açıklıyor.

Türkiye’nin her yerinden, her alanda girişim hayalleri olan kişiler Girişimci Adayı Destek Programı‘na; Türkiye’de herhangi bir ticari ürün veya hizmeti pazara çıkartan, bu girişimi dünya pazarına taşıma hayali kuran 6 şirketi ise Startup Destek Programı‘na davet ediliyor. 30 Nisan’a kadar sürecek başvurular neticesinde seçilen girişimci adayları ve girişimciler 1 yıllık mentor desteği, gelişim seminerleri, ABD ziyareti ve Boot Camp programları ile desteklenecek.

Her iki program da tam burslu destek sağlamakta ve yabancı dil şartı istememektedir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir