Cartoon Network Türkiye yeni projesiyle zorbalığa karşı dikkat çekiyor

Geri
Cartoon Network Türkiye’nin; çocuklar arasında akran zorbalığına dikkat çekmek üzere yola çıkan ve kısa sürede büyük yankı uyandıran “Zorba Olma Kanka Ol” projesi, ilk yılında 22 şehirde 63 okul ve 25 binin üzerinde öğrenciye ulaştı. www.zorbaolmakankaol.com web sayfasından verdiği bilgiler ve 3 Adam’ın desteğiyle başlayan proje, ikinci yılına popüler Youtube fenomenlerinin katkısıyla giriyor.

Cartoon Network’ün; tüm dünyada önemli bir sorun haline gelen akran zorbalığına dikkat çekmek üzere 2015 yılında başlattığı “Zorba Olma, Kanka Ol” projesi Türkiye’nin her bölgesindeki okullardan gelen talepler ile büyümeye devam ediyor. Zorbaolmakankaol.com platformunun ardından okullarda çocuklarla buluşan, 3 Adam ve Uzman Gelişim Psikoloğu Ayşe Başak Erk’in de destek verdiği proje, 22 şehirde 63 okul ve 25 bin öğrenciye ulaştı.

Youtube fenomenleri de “Zorba Olma Kanka Ol” dedi

“Zorba Olma Kanka Ol” sosyal medyada da büyük yankı buldu. Her biri alanında fenomen olan Youtuber’lar “Zorba Olma Kanka Ol” projesi için ilk kez gönüllü olarak bir araya geldi. Youtuberlar Aslı İnandık, Sebile Ölmez, Cem Korkmaz, Uras Benlioğlu, Buğra Kazancı ve Gülnur Karakuzu “zorbalık” ve “kankalık” ile ilgili mesajlarını kendi deneyimleri üzerinden takipçileri ve Cartoon Network izleyicileriyle paylaştı.

Sevilen çocuk kanalı Cartoon Network, proje kapsamında konuyu öğrenci/öğretmenleriyle paylaşmak isteyen ilköğretim okullarıyla işbirliği yapıyor. Bugüne kadar İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa, Mersin, Elazığ, Diyarbakır, Mardin ve Şanlıurfa’dan gelen talepler ile okullara ulaşan Cartoon Network, bu proje ile akran zorbalığında mücadeleyi tüm Türkiye’ye yayma hedefi ile çalışıyor. Bu kapsamda projeye özel hazırlanan bilgilendirici dokümanlar, konuyla ilgili hazırlanan animasyon videolar ile okullara destek olan Cartoon Network, yeni dönemde poster, sticker, arkadaşlık kanunu ve Kankaname’den oluşan okul kitini de öğrencilerle buluşturacak.

Projeyle ilgili bilgi almak, öğrencileriyle bu yönde bir çalışma gerçekleştirmek isteyen okul ve öğretmenler info@zorbaolmakankaol.com adresine bilgilerini ileterek iletişime geçebiliyor.

Projenin ikinci ayağındaki YouTuber videolarını buradan izleyebilirsiniz.

#ZorbaOlmaKankaOl

Cartoon Network Hakkında:

Cartoon Network evrensel anlamda erkek çocuklara odaklı, kız çocuklarını da kapsayan bir kanal olup neşeli, komedi ve maceranın heyecanıyla işleyen bir kanaldır. Program dizilimi mizah, arkadaşlık, hayal etme, aksiyon ve macera temaları üzerinde yoğunlaşır. Cartoon Network; 5-12yaş arasında erkek ve kız çocuklarını hedef kitlesi olarak alır ve kendi zengin eğlenceli ve küresel olarak başarılı içerik karışımı arasında çocukların kendileri olmalarını savunmayı hedefler. Programlar arasında lider komedi animasyonları Gumball, Adventure Time ve Sürekli Dizi, klasik aksiyon macera alanında Ben 10 ve Powerpuff Kızları yer almaktadır.

1993’te bir pan-Avrupa kanalı olarak yayın hayatına başlayan kanal, bugün artık Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’da yerel hizmetler sağlamakta olup 70 ülkede, 130 milyonu aşkın hanede, 17 ayrı dilde izlenebilmektedir. Cartoon Network, ödüllü sitesinin yanı sıra, oyunları, talebe bağlı video (VOD), televizyon sistemleri, mobil ve geniş bir yelpazeye yayılmış, lisanslı ve ticari ürünleri ile de deneyimlenebilmektedir. Cartoon Network, Time Warner şirketlerinden Turner Broadcasting Systems Inc’in iştiraki olan Turner Broadcasting System International AŞ’ye ait markalardan biridir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir