Çalışanlara Göre Şirketleri Yükselten İpuçları

Geri

Yemekten temizliğe, teknik bakımdan enerji yönetimine kadar bir kurumun ihtiyaç duyabileceği tüm hizmetleri bir arada sunan Sodexo, hazırladığı “Workplace Trends Report” ile şirketleri yükselten ipuçlarını paylaştı. Çalışan beklentilerinin ön plana çıktığı raporda birden fazla konuda yetkinliği ifade eden “melez kariyer” de yükselen trendler arasında yer alıyor.

Dünya çapında 33 bin hizmet noktası ve yaklaşık 420 bin çalışanıyla 80 ülkede 75 milyon insana hizmet veren Sodexo, her sene hazırladığı “Workplace Trends Report” ile iş dünyasındaki değişimlerin ve beklentilerin nabzını tutmaya devam ediyor. İş dünyasında yaşam kalitesini yükselten hizmetleriyle kurumların verimliliğine katkı sağlayan Sodexo Entegre Hizmet Yönetimi “Workplace Trends Report” ile çalışanların gözünde şirketleri ön plana çıkaran önemli başlıkları paylaşıyor.

Melez kariyer öne çıkıyor

İş yaşamının yeni dinamikleri doğrultusunda değişim gösteren çalışan profili artık tek bir konuda yetkinliği değil, birden fazla konuda gelişimi destekleyen “melez kariyer”i hedefliyor. Melez kariyer çok yönlülüğün yanı sıra, birden fazla yetkinliği harmanlayan pozisyonları işaret ediyor.

Çalışanlar kendilerine değer katan deneyimleri önemsiyor

Çalışanlar için yalnızca mesleklerinin veya pozisyonlarının değil, çalıştıkları mekânların ve şirketlerin de kendilerine değer katması ön plana çıkıyor.

Ofisler ne kadar sağlıklı?

Çalışanlarının sağlığını göz önünde tutan ve ofislerini buna göre dizayn eden şirketler bir adım öne çıkıyor. Artık şirketlerin ofislerde hava kalitesinden yeterli gün ışığı alımına, hatta motive edici dekorasyon özelliklerine kadar birçok kriteri sağlaması çalışanlar açısından oldukça önem taşıyor.

Dostça rekabeti destekliyor musunuz?

Çalışanlar arasında rekabete katılımı teşvik etmek verimliliğe etki ediyor. Ancak burada unutulmaması gereken bu sürecin çatışma yaratmayacak şekilde yönetilerek, dostça rekabetin desteklemesi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir