BigKazan A.Ş. CEO’su Furkan Faruk Akıncı TOGED İstanbul Temsilcisi Oldu

Geri

Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED), dijital oyun sektörünün gelişmesine zemin oluşturmak ve toplumsal gelişmelere katkı sağlamak adına sektörün önde gelen paydaşlarının birleşerek kurduğu bir dernektir. 2014 yılında kurulan TOGED’e kayıtlı üye sayısı şimdiden 20 üyeyi geçmiştir.

Türkiye’nin çeşitli illerinde yer alan oyun geliştiricilerin tek çatı altında toplanmasını sağlayarak, geliştiricileri ve sektörde çalışmak isteyenleri bir araya getirerek sektörün en büyük yarası olan nitelikli iş gücünün de artmasına katkıda bulunmaktadır. Ayrıca yakın zamanda Teknoloji Hayal Atölyesi projesini de faaliyete geçirerek sosyal sorumluluk çalışmalarına bir yenisini daha eklemiştir.

Oyun sektörü için çeşitli çalışmalar ve düzenlemeler gerçekleştiren TOGED için artık İstanbul temsilciliği görevini BigKazan A.Ş. CEO’su Furkan Faruk Akıncı yürütecek.

Furkan Faruk Akıncı Hakkında

Profesyonel olarak 14 yıldır oyun sektöründe aktif rol oynayan F. Faruk Akıncı, bu süre içinde farklı medya organlarında editörlük yaptıktan sonra, oyun odaklı servis ve iş geliştirme alanlarına yönelmiştir. Türkiye’deki ilk online oyun dergisi, ilk oyunlara yönelik PR ajansı, ilk VIP servisli dijital eğlence mekânı gibi sektörün önünü açan girişimler ile birlikte uzun yıllar Türk Telekom, Digiturk, Turkcell gibi firmaların oyun odaklı projelerine danışmanlık yapmıştır. Akıncı, aynı zamanda kurduğu hizmet ekosistemiyle Wargaming, Square Enix, Gameforge gibi önemli yabancı firmalara lokal servisler sunmuştur. Uzun yıllardır çeşitli üniversitelerin oyun projelerinde aktif rol üstlenmiştir. Şu an BigKazan Oyun Satış ve Pazarlama A.Ş.’nin kurucu ortağı ve CEO’sudur. BigKazan A.Ş. oyunseverlere yönelik katma değerli hizmetler sunarken, Turkcell iş birliği ile Türkiye’nin ilk entegre oyun portalı Gamecell’i hayata geçirmiştir.

Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED) Hakkında

2014 yılında kurulan Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği, Türkiye’deki oyun geliştirici firmaların teknik, sosyal ve ekonomik gelişimini iyileştirerek, uluslararası ölçekteki standartlarını, başarısını ve tanınırlığını artırmak için çalışan, tamamı yerli oyun geliştiricilerden oluşan yönetim kadrosuyla sektörü bir arada tutarak, nitelikli insan gücü yetiştirmeyi ve video oyunları konusunda kamu bilincini geliştirmeyi hedefliyor. Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED) 2014 yılında kurulan Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği, Türkiye’deki oyun geliştirici firmaların teknik, sosyal ve ekonomik gelişimini iyileştirerek, uluslararası ölçekteki standartlarını, başarısını ve tanınırlığını artırmak için çalışan, tamamı yerli oyun geliştiricilerden oluşan yönetim kadrosuyla sektörü bir arada tutarak, nitelikli insan gücü yetiştirmeyi ve video oyunları konusunda kamu bilincini geliştirmeyi hedefliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir