Başarının Kadın Hali – Mart 2016

Geri

İsmail Bayazıt

Sevgili Brand Age okuru,

8 Mart Dünya Kadınlar Günü bize bir kez daha hatırlatıyor ki, kadının aktif olarak yer aldığı her toplum, her platform ve her süreç gelişime ve yeniliğe daha açık oluyor. Kadının iş gücüne katılımı ile toplumsal kalkınma da hız kazanıyor. Brand Age yazarları 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle, bulundukları alanda başarıyı yakalayan “Yılın ilham veren kadınları”nı seçti.

İslami finans bankacılığı sadece Türkiye’de değil dünyada gelişen bir finans sistemi. Ayrıca sosyal sorumluluk yatırımları için de ideal bir platform. The Brand Age, İslami finans denince ilk akla gelen banka olan Albaraka’nın Banka Grup Ceo’su Ahmed Adnan Yousif ile Bahreyn’de görüştü. Okunması gereken önemli bir röportaj sizi bekliyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açılışını yaptığı World Tourism Forum’da Türkiye’nin turizmdeki potansiyeli masaya yatırıldı. Turizmde uluslararası boyutta söz sahibi önemli isimler; Grey Webb, Sani Şener, Bulut Bağcı ve Gianluca Laterya Brand Age’e özel röportajlarla turizmde pazarlama stratejilerini aktardı.

2011 yılından bu yana dünyanın birçok farklı ülkesinde 16 kez düzenlenen Global PR Trendleri Zirvesi’nin İstanbul ayağında Google, Rolls Royce, P&G ve Henkel gibi çok değerli markaların iletim uzmanları ile PR profesyonelleri yer aldı. Bu isimlerden Tomas Matesanz, Hussein Dajani, Alex Malouf ve Egmont Philips’İn, Brand Age’e özel röportajları ufkunuzu açacak.

Son zamanlarda özellikle dizilerin ve tartışma programlarının da etkisiyle tarihe olan merakımız arttı. Özellikle Osmanlı tarihi ilgimizi çekiyor. Yıldız Teknik Üniversitesi II.Abdülhamid markasını yaratmak için bir uygulama ve araştırma merkezi kurdu. Prof. Dr. Melek Özyetgin ile II. Abdülhamid markasının yaratılma sürecini konuştuk.

Bu ay dergimizde Facebook tasarımcısı Jonah Jones, dijital dünyanın nasıl tasarlandığını anlatırken, KFC ise marka hikayesini bize aktarıyor. Dijitalleşme ile birlikte popülerliği artan ve markaların da daha çok ilgilendiği oyun sektörünü Gaming İstanbul’da uzmanları ile değerlendirdik.

Yine dergimizde bu ay Reklamın İyisi bölümünde Petlas’ın “Zorumuza Gitmez” ve PR bölümünde Garanti Bankası’nın “İşimiz Okumak” kampanyalarını inceledik. Ölmeden önce okunması gereken 20 kuramcı yazı dizimizde ‘yaşadığımız çağın vicdanı’ olarak anılan çok değerli bir isim Chomsky’yi yazdık.

Bu sayımızda da çok değerli yazarlarımızın yazıları ve daha pek çok marka ve ileti- şim başlığında konu sizleri bekliyor. Son olarak hatırlatmak isterim, The Brand Age artık online Turkcell Dergilik’te.

Keyifli okumalar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir