Başakşehir Belediyesi, Aliya İzzetbegoviç’i anacak

Geri
Aliya İzzetbegoviç özel etkinliği, Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Etkinlik kapsamında yapılacak olan panelde İzzetbegoviç’in yakın dostları Dr. Süleyman Gündüz ve Prof. Dr. Vahdettin Işık konuşmacı olarak yer alacak.

Başakşehir Belediyesi, düşünce ve fikirleriyle yol gösterici olan bağımsız Bosna Hersek Devleti’nin ilk Cumhurbaşkanı öncü lider Aliya İzzetbegoviç için “İgman Dağı Gibi Adam Aliya” adıyla özel bir anma etkinliği düzenliyor. Başakşehir Emin Saraç Kültür Merkezi’nde 10 Şubat Cuma günü düzenlenecek etkinlikte, İzzetbegoviç’in yakın dostları Dr. Süleyman Gündüz ve Prof. Dr. Vahdettin Işık konuşmacı olarak yer alacak.

Moderatörlüğünü İsmail Erdoğan’ın yapacağı etkinlikte konuşmacılar, siyasetçi ve aynı zamanda yazar olan İzzetbegoviç’in yaşadıklarını, verdiği mücadeleyi ve yaşamını her yönüyle katılımcılara aktaracak. Hegemonyanın çoraklaştırdığı topraklarda düşünceleriyle çevresini diriltmiş manifestosu İslam olan seçkin Müslüman Bilge Kral Aliya İzzetbegoviç, yakın tarihimizde örnek yaşantısıyla da dikkat çekmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir