Anadolu Efes Spor Kulübü ‘Bir Kitap Da Sen Getir’ Kampanyasına 2016’da da devam ediyor

Geri
Anadolu Efes Spor Kulübü geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Kütüphaneler Haftası kapsamında “Bir Kitap da Sen Getir” kampanyasına imza atacak. Anadolu Efes, 28 Mart’ta oynanacak İstanbul Büyükşehir Belediyespor karşılaşması için basketbolseverlerden bilet almak yerine kitap getirmelerini isteyecek. Toplanan kitaplar, Türkiye genelindeki ihtiyacı olan okullara bağışlanacak. Kampanyanın elçiliğini ise kendisi de kitap okumayı çok seven Anadolu Efes Spor Kulübü basketbolcularından Birkan Batuk üstlenecek.

 Anadolu Efes, geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Kütüphaneler Haftası kapsamında “Bir Kitap da Sen Getir” kampanyasına imza atacak. Anadolu Efes Spor Kulübü partnerlerinin de katkı sağlayacağı kampanya ile çocukların okuma alışkanlığı kazanması konusunda farkındalık yaratılması hedefleniyor.

Anadolu_Efes_Spor_Kulubu_Bir_Kitap_da_Sen_Getir_Kampanyasi (1)

“Bir Kitap da Sen Getir” kampanyası, 28 Mart’ta Abdi İpekçi Spor Salonu’nda oynanacak Anadolu Efes – İstanbul Büyükşehir Belediyespor karşılaşmasında uygulanacak. 2015 yılında 3.406 kitap toplayarak, 7 Bölgede 7 Okulda ihtiyacı olan öğrencilerle buluşturan Anadolu Efes, bu yıl partnerlerinin katkısıyla bu sayıyı önemli oranda artırmayı hedefliyor.

Anadolu Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı’nın da desteği ile karalanmamış, boyanmamış ve iyi durumda olan ilköğretim seviyesindeki kitaplar toplanarak Türkiye genelindeki ihtiyaç sahibi okullara bağışlanacak. Kampanyanın elçiliğini ise kendisi de kitap okumayı çok seven başarılı oyuncu Birkan Batuk üstlenecek. Anadolu Efes tüm sporseverleri bu anlamlı kampanyaya katılmaya davet ediyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir