Amazon’a terörizm soruşturması başladı!

Geri

Dünya’nın en çok tercih edilen alışveriş sitelerinden biri olan Amazon’un başı yapılan alışverişlerle ilgili büyük derde girdi. Hükümet şirket hakkında federal soruşturma başlattı!

Amerika Birleşik Devletleri hükümetinin İran’a karşı uyguladığı kısıtlamalara uymadığı gerekçesiyle Amazon hakkında federal soruşturma başlatıldı. Amazon’un satış yaptığı kişiler arasında terörizm listesinde ismi bulunan bir kişi de yer alıyor.

Amazon ceza alacak mı?
Amazon bu konuda henüz net bir açıklama yapmazken, şirket sözcüsü tarafından bahsi geçen kişilerden en azından bir kişiye satış yapıldığı kabul edildi. Bahsi geçen kişi az önce de belirttiğimiz gibi ABD’nin terörizm ile ilgili kişiler listesinde yer alıyor.

İddialara göre Amazon üzerinden bu kişi, 300 dolar değerinde alışveriş yaptı ve çeşitli elektronik cihazlar satın aldı. İşin daha da ilginci Şubat ayı içerisinde Amazon’un başka bir grup kişiye daha 1,300 dolarlık satış yaptığı iddia ediliyor.

Bu ikinci satışın aynı kişiye mi yoksa terörizm listesinde bulunan başka kişilerden birine mi yapıldığı henüz netleşmiş değil. Fakat hükümetin soruşturması sonuçlandığında Amazon’a büyük bir ceza gelebileceği kesin.

Kaynak

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir