Akıllı telefon kabından çıkan selfie Drone’si: SelFly

Geri

Teknolojinin hızlı ve akıl almaz gelişimi beraberinde hayatımızın farklı alanlarında kullandığımız cihazların da bir arada, daha işlevsel bir şekilde karşımıza çıkmasına neden oluyor.

Drone teknolojisini selfie çekmek için bir araya getiren Selfly, biraz önce bahsini ettiğimiz konunun en önemli örneklerinden birisi olarak karşımıza çıkıyor. İlk bakışta akıllı telefonlarımızı korumak amaçlı kullandığımız telefon kaplarını andıran Selfly projesinin bir de görünmeyen kısmı var.

Kullanıcılara selfie çekme ve video kaydetme gibi kolaylıklar sunan cihaz, akıllı telefonlarla entegre bir şekilde çalışıyor ve video kaydı veya canlı yayın boyunca akıllı telefonu takip edebiliyor.

Bu özelliklerin yanı sıra yüz ve gülümseme tanıma gibi bir özelliği de bünyesinde barındıran Selfly, bir Kickstarter projesi ve istenilen rakama ulaşılması halinde seri üretime geçirilecek.

2015 yılında başlanılan proje; patent alma, ilk prototip oluşturma ve Kickstarter üzerinden ön satışa sunulma gibi aşamaları atlattıktan sonra, 2017 Ocak ayında kullanıcıların beğenisine sunuldu. 8 MP kamera ile iOS ve Android üzerinden sunulan mobil uygulama sayesinde kontrol edilebilen, 1.5 cm kalınlığındaki Drone telefon kabı Selfy, otomotik pilot ve canlı yayın akışı gibi özellikleri ile de oldukça kullanışlı bir hale geliyor.

Selfly ekibinin, Kickstarter üzerinden başlattığı ön satıştan istenilen rakamları elde etmesine çok az bir süre kaldı; ancak istenilen ilgiyi görüp görmeyeceği büyük bir merak konusu.

Kaynak: Ontrava.com

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir