50 Ülke Bakanı 26. Dünya Posta Kongresi İçin İstanbul’da Buluştu

Geri

PTT A.Ş. ev sahipliğinde 192 ülkeden yaklaşık 2 bin delegenin katılımıyla 20 Eylül’de İstanbul’da başlayan 26. Dünya Posta Kongresi, 4 Ekim’deki Bakanlar Konferansı’nda Dünya Posta Birliği (Universal Postal Union-UPU) üyesi ülkeleri temsilen Türkiye’ye gelen 50 bakanı ağırladı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın himayelerinde gerçekleşen ve BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ne ulaşmada posta sektörünün oynayacağı rolün tartışıldığı Bakanlar Konferansı, 2017-2020 yılları arasında UPU’nun faaliyetlerine yön verecek stratejinin belirlenmesinde önemli etki sahibi olacak.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın himayesinde, Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi’nin (PTT A.Ş.) ev sahipliğinde devam eden 26. Dünya Posta Kongresi, Hilton İstanbul Bomonti Otel ve Konferans Merkezi’nde UPU üyesi ülkeleri temsilen İstanbul’a gelen 50 bakanı ağırladı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’ın himayelerinde gerçekleşen ve BM Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’ne ulaşmada posta sektörünün oynayacağı rolün tartışıldığı Bakanlar Konferansı, 2017-2020 yılları arasında Dünya Posta Birliği’nin faaliyetlerine yön verecek stratejinin belirlenmesinde önemli etki sahibi olacak.

“Sürdürülebilir Kalkınmanın Dağıtımı: Vatandaşlar, İşletmeler ve Ülkeleri Birbirine Bağlama” temasıyla gerçekleşen Bakanlar Konferansı’nda “Toplumsal ve Finansal İçerme/Yayılma Yoluyla Gelişmenin Teşvik Edilmesi”, “Ticaretin Kolaylaştırılması ve İlerletilmesi”, “Dijital Ekonomide Postanın Potansiyelini Açığa Çıkarma” ve “Geleceği Postalamak: Dönüşüm İçin Küresel Koalisyon” başlıklı oturumlar yapıldı.

Türkiye, Bakanlar Konferansı’nın başkanlığını Fildişi Sahili ile birlikte üstlendi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir