L’oreal’den yeni sosyal sorumluluk projesi: Güzellik Engel Tanımaz

Geri

L’Oréal Türkiye’nin, sürdürülebilirlik programı çerçevesinde geçtiğimiz yıl, Repack Fason Ambalajlama şirketi ile birlikte başlattığı sosyal sorumluluk programı zihinsel gelişim geriliği olan genç kızlara umut oldu. Program kapsamında L’Oréal, Tuzla’daki Vala Özel Eğitim Merkezi’nden mezun, zihinsel gelişimde yetersizliği olan genç kızların tedarikçi şirkette yer alan paketleme hattında istihdam edilmesini sağladı. “Güzellik Engel Tanımaz” isimli projede hedef, istihdam sayısını arttırırken bu özel grup için sektörün ne kadar uygun olduğunu kanıtlayarak diğer firmalara örnek olmak.

Toplumun özellikle dezavantajlı grupları için mesleki eğitim ve istihdam gibi özel projeler üreterek güzelliği herkesle paylaşmayı misyon edinen L’Oréal Türkiye,sürdürülebilir gelişimi şirket politikası olarak görüyor. Bu kapsamda uzun süredir ambalajlama konusunda birlikte çalıştıkları Repack Fason Ambalajlama şirketinden gelen küçük bir destek çağrısı, elele verilerek örnek bir projeye dönüştü.

ÜRETİM HATTINA HIZ KATTILAR

L’Oréal’in projeye desteği ile pilot çalışma kapsamında 6 genç kız sadece L’Oreal ürünlerinin paketlendiği hatta çalışmaya başladı. Kısa sürede çalışma hayatına adapte olan genç kızlar, neşeleri ve çalışma azimleriyle üretim hattındaki diğer çalışanların da gözbebeği oldu. “Olabilecek herhangi bir yavaşlamayı önlemek için diğer çalışanlar da onların bulunduğu hatta daha dikkatli ve hızlı çalışıyorlar” diyen Kumru, “Bu üretim hızımıza da olumlu yansıdı. Üretim hattı daha da hızlandı”dedi.

Repack ile yaptıkları bu ortak proje ile ilgili olarak L’Oréal Kurumsal İletişim Direktörü Filiz Ecet “L’Oréal olarak tüm dünyada sürdürülebilir gelişimi şirket politikası olarak görüyor ve ihtiyacı olan grupları; mesleki eğitim olanağı yaratmak gibi çeşitli kurumsal sosyal sorumluluk programları ile destekliyoruz. Amacımız “Güzellik Engel Tanımaz” adını verdiğimiz projedeki bu genç kızlarla başlattığımız pilot çalışmayı daha da geliştirip istihdam sayısını arttırmak. Ancak diğer yandan da özellikle ambalajlama konusunda bu dezavantajlı grubun ne kadar başarılı olduğunu kanıtlayarak ambalaj sektörünü istihdam konusunda teşvik etmek”dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir