15 Katlı Otomobil Otomatı!

Geri

Otomatlar sadece yiyecek, içecek alışverişinin yapıldığı makineler olmaktan çıkıyor. Singapur’da Autobahn Motors, lüks otomobiller artık 15 katlı bir otomattan satıyor!

Otomatlar, gündelik yaşantımızda yiyecek ve içecek alışverişinde pratik ve hızlı olmaları nedeniyle sıklıkla tercih ediliyor. Ancak bu durum bir adım öteye taşınarak otomatların dev bir satış merkezi haline gelmesiyle sonuçlanacak gibi görünüyor.

Lüks araçlar satılıyor
Autobahn Motors isimli otomobil bayi, dev bir otomat gibi görünen showroom’unu hizmete açtı. Bayinin zemin katında bulunan müşteriler akıllı ekrandan 60 adet otomobil içinden hangi otomobile bakmak istediklerini seçiyorlar. Daha sonra akıllı asansör sistemi otomobili müşterinin yanına ulaştırıyor.

Şirket yeni otomat satış sistemi ile hem marka bilincini bir adım öteye taşıyor hem de yerden önemli bir tasarruf sağlamış oluyor. Bayi bünyesinde Audi, BMW, Prosche, Lamborghini gibi üst sınıf otomobiller satılıyor.

Otomobil otomatlarına yönelik benzer bir uygulamayı da ABD merkezli Carvana başlatmıştı. Müşteriler otomobillerini çevrimiçi satın aldıktan sonra otomattan akıllı asansör ile teslim alabiliyorlar.

Nasıl çalıştığını merak ediyorsanız videoyu izliyebilirsiniz

Kaynak

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir